Duch Świąt
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

6 rzeczy, które pomogą Wam poczuć ducha świąt

Święta to magiczny czas, podczas którego powinniśmy czuć się wyjątkowo, zapomnieć o problemach i skupić się na tym, co dobre – zarówno w nas samych, jak i w naszym otoczeniu. Jak wprowadzić się w pozytywny, bożonarodzeniowy klimat i poczuć ducha świąt? Oto kilka prostych rzeczy, które w tym pomagają i sprawiają, że czujemy w sobie to charakterystyczne, trudne do opisania, świąteczne ciepło.

1. Prezenty pod choinkę

Dawanie prezentów daje czasami dużo większą radość, niż ich otrzymywanie. W święta chodzi przecież o wzajemne sprawianie sobie przyjemności. Starajmy się więc uchwycić ducha świąt w dobrej atmosferze, w naturalnym, niewymuszonym nastroju. Dobrego klimatu świąt nie poczujemy raczej stojąc w długich kolejkach i odwiedzając przepełnione centra handlowe w poszukiwaniu upominków. Duch Świąt będzie nam za to towarzyszył podczas ich poszukiwania, pakowania i gdy myślimy o drugiej osobie, oraz przy samym wręczaniu prezentów. Zorientujmy się, jakie w tym roku chcieliby dostać nasi bliscy i przyjaciele. Zastanówcie się dobrze, jakie emocje mają towarzyszyć otwieraniu prezentu na święta dla mamy, dziadka, rodziców, siostry, przyjaciela. Niech to będą rzeczy niekoniecznie praktyczne, wcale też nie muszą być drogie. Ważne, by dawały radość i niosły uśmiech, który może być przywołany zawsze, gdy ktoś spojrzy na prezent na gwiazdkę od Ciebie.
Nie szukaj go na ostatnią chwilę. Pozwól sobie na ten luksus posiadania czasu na refleksję. Spontaniczne zakupy czasem się udają, jednak na wybór i wykonanie prezentu spersonalizowanego, z inicjałami albo indywidualnym napisem wymaga czasu. Zanim znajdziesz to, czego naprawdę szukasz – może minąć nieco czasu. Zrób to wcześniej, niż w tygodniu przed świętami, kiedy jest dość pracy w domu, sprzątania, gotowania.
święta - prezenty

2. Muzyka

Możemy narzekać, że przed świętami i w ich trakcie w radiu lecą cały czas te same świąteczne utwory. Przyznajcie jednak, że każdy ma swój ulubiony, bożonarodzeniowy hit, który nas dobrze nastraja. Poddajmy się temu bez wahania, bo zalety muzykoterapii opisano w nie jednej publikacji naukowej. Więc czy lubimy klasyczne polskie kolędy w wykonaniu chóru Mazowsze, czy wolimy amerykańskie szlagiery w stylu Have Yourself a Merry Little Christmas w wykonaniu Franka Sinatry, albo czaruje nas głos babci nucącej w kuchni Lulajże Jezuniu – słuchajmy muzyki. Uzdolnieni lub odważni mogą rodzinnie kolędować. Wspólne, radosne muzykowanie bardzo zbliża wiele rodzin i przypomina o tym, jaką siłą jest rodzina.

święta - muzyka

3. Świąteczny film

Bożonarodzeniowe kino to przeważnie lekkie, rodzinne komedie, które pozwalają nam się oderwać od rzeczywistości i poczuć ten wyjątkowy klimat, który umyka nam przez pozostałą część roku. Nie będziemy mówić o filmie, o którym wszyscy mówią, a jego brak w ramówce wywołuje zamieszki. Repertuar kina nie tylko familijnego na Boże Narodzenie jest tak szeroki, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Jak przeżyć święta to dobra komedia romantyczna z uroczą Christiną Applegate. Nie mniej rozbawi komedia familijna z Jamie Lee Curtis i Timem Allenem – z nimi Święta last minute zawsze są niebanalne. Jeśli szukacie wytchnienia po pracy i lekkiej rozrywki, to niezawodna będzie komedia Holiday z niefrasobliwą Cameron Diaz oraz romantyczną Kate Winslet. Jak zmotywować panie do odpoczynku na kanapie przy filmie? Wystarczy dodać, że gra tam Jude Law i Jack Black. Świąteczny zestaw obowiązkowy uzupełnia sentymantalny wyciskacz łez – Jack Frost oraz Ja Cię kocham, a Ty śpisz, Ekspres Polarny i niezliczona ilość kreskówek, w tym Opowieść wigilijna. Dla wielbicieli rodzimego kina zostają jeszcze Listy do M.

święta - filmy

4. Rodzina i przyjaciele

Okres świąteczny to doskonały czas, by spotkać się z rodziną lub dawno niewidzianymi znajomymi i podzielić się dobrą energią. Już sama podróż nie musi być czasem nerwowego napięcia. Przygotuj sie dobrze do drogi, a jeśli przyjmujesz gości w swoim domu, to bądź pełen optymizmu. Oczywiście niech lodówka będzie pełna, a prócz dań tradycyjnych i łakoci przyda się też świąteczne wino. Boże Narodzenie to również świetna okazja do zorganizowania imprezy i wspólnego świętowania. To często czas, kiedy rodzina dowiaduje się o zaręczynach, albo o tym, że wkrótce przybędzie jej członków, bo ktoś oczekuje dziecka. Nie ma lepszego czasu w ciągu roku, by pożegnać jakiekolwiek urazy, zapomnieć o haśle, że „z rodziną najlepiej na zdjęciu” i po prostu docenić ten wspólny czas.

święta - przyjaciele

5. Świąteczny spacer

Tradycyjne, polskie święta nadal wyjątkowo często spędza się przy stole. Co prawda wśród młodszego pokolenia zwyczaj ten bywa wyśmiewany i na kontach w portalach społecznościowych częściej traficie na zdjęcia z siłowni, niż zza rodzinnego stołu. Przyznajmy jednak, że wszystkie smakołyki kojarzą się z domem rodzinnym, ciepłem, mamą, babcią oraz ich bezgraniczna miłością, którą wyrażają i w ten sposób, że nie wypuszczają bez pudełek pełnych ciasta i sałatek. Jaką mamy rodzinną alternatywę dla siedzenia przy posiłkach przed telewizorem? Wybierzmy się na spacer, by podziwiać świąteczny wystrój okolicy, udekorowane domy i balkony oraz bożonarodzeniowe wystawy sklepowe. Miasta z roku na rok bardziej dbają o wygląd ulic w tym czasie, więc możecie zrobić urocze zdjęcia. Zwłaszcza rodzina, która przyjechała do Was z daleka doceni taką pamiątkę. Co poza tym? Nic nie kupujmy, tylko pozwólmy sobie chłonąć atmosferę i poczuć ducha świąt.

święta - spacer

6. Dekoracje

Wystrój naszego domu również wpływa na samopoczucie i nasz świąteczny nastrój. Nie mamy tu na myśli wiaderka i mopa stojącego w kącie, bo te mogą przyprawić najwyżej o ból głowy. Nie zabierajmy się jednak za świąteczne dekoracje zmęczeni i w biegu. Dajmy sobie czas wcześniej, zróbmy gorącą czekoladę lub herbatę i dopiero zacznijmy ubierać choinkę, wieszać lampki oraz ozdabiać dom. Przy okazji świątecznych zakupów albo porządków w ogrodzie poszukajmy ładnych gałązek ostrokrzewu, dzikiej róży z owocami, głogu albo jodły do wykorzystania w dekoracjach. Poszukajcie w pudełkach z domowymi skarbami wstążek, malowanym na srebrny czy zloty kolor szyszek, a nawet zwykłych gałązek, które można pomalowac na dowolny kolor i użyć w aranżacjach klasycznych, lub współczesnie minimalistycznych.

święta - dekoracje

Dekoracje, ozdoby, a także stroje i dodatki, które pomogą Wam poczuć świąteczny klimat i zarazić nim swoich bliskich znajdziecie an naszej stronie, TUTAJ.

Jakub
Uwielbia ludzi i dobrą zabawę. Wierzy, że każde spotkanie można zmienić w wyjątkowe party. Wystarczy odrobina fantazji, trochę pomysłów oraz kilka, odpowiednio dobranych „gadżetów”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!