ciasteczka świąteczne
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Babeczki na święta – 6 pomysłów na foremki i pikery

Co prawda muffinki nie należą do tradycyjnych, bożonarodzeniowych przysmaków ale przecież, jeśli je lubimy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić nimi słodkie, gwiazdkowe menu. Tym bardziej, że mamy dla Was produkty, dzięki którym pyszne babeczki na święta będą doskonale wyeksponowane. To babeczki nie do zapomnienia, choc szybko znikają. Skoro zaś jemy też oczami, to sposób podania przysmaku jest równie ważne, co inne walory.

Na początek proponujemy świąteczne foremki do babeczek nawiązujące do Mikołaja i jego stroju uzupełnionego paskiem. Wieść gminna niesie, że brzuch Świętego ma takie rozmiary właśnie ze względu na wielkie zamiłowanie do świątecznych słodyczy. Jak widać nie samymi ciasteczkami z mlekiem on żyje.

babeczki na święta - foremki Mikołaj

Ciekawym uzupełnieniem powyższych foremek mogą być pikery w kształcie czapki Mikołaja, które nadadzą babeczkom dodatkowego uroku. Nawet gdy macie do dyspozycji zwykłe foremki, bez nadruku czy charakterystycznego motywu, to takie pikery doskonale spełnią swoja rolę, bo zrobią odpowiednie wrażenie. Takie detale, choć wydaja się drobne i niepozorne, dobrze budują świąteczny nastrój.

babeczki na święta - pikery Mikołaj

Mamy też zabawny i bardzo pomysłowy zestaw do muffinek z elfem. Nie musisz szukać osobno foremek i pikerów, bo dostępne są ładne zestawy . Dzięki takiemu, jak widoczny na zdjęciu, do świątecznych babeczek wskoczy uroczy pomocnik świętego Mikołaja, czym z pewnością rozbawi wszystkich gości. To idealna dekoracja świątecznych wypieków dla dzieci, choć i wśród dorosłych może zrobić furorę.

babeczki na święta - zestaw elf

Jeżeli z kolei stawiacie na przyjazną i zawsze sprawdzająca się klasykę oraz babeczkową elegancję, odpowiednim wyborem mogą się okazać minimalistyczne pikery w kształcie gwiazdy

babeczki na święta - pikery gwiazda

…lub zestaw do babeczek z motywem śnieżynki, który nada muffinkom zimowego uroku. Zwłaszcza podczas bezśnieżnej zimy, kiedy za oknem widzimy raczej październikowy krajobraz z wieczną szarością – takie dekoracje będą mile dla oka. Pasują do świąt w pracy albo sielskich w domowej atmosferze. Ważne, by mieć z kim zajadać babeczki.

babeczki na święta - zestaw śnieżynki

Na koniec mamy propozycję dla osób, które tęsknią za klimatami retro. Jeśli w czasie najbliższych świąt chcecie, by ten styl zdominował dekoracje w Waszym domu, to pikery z kolekcji Vintage Noel z pewnością przypadną Wam do gustu. Babeczki w starym, dobrym stylu przywołają miłe wspomnienia, skojarzą się ze starymi filmami, tradycyjnym domem, zapachem pierników. Święta Bożego Narodzenia już same w sobie są tradycyjnie uroczystym czasem, gdy rodzina jest razem. Takie pikery przypominające dekoracje z domu ukochanej babci subtelnie o tym przypominają.

babeczki na święta - vintage

Powyższe pomysły na ozdoby bożonarodzeniowych muffinek, a także wiele innych produktów, które pomogą Wam ożywić świąteczny słodki bufet znajdziecie na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy TUTAJ.

Jakub
Uwielbia ludzi i dobrą zabawę. Wierzy, że każde spotkanie można zmienić w wyjątkowe party. Wystarczy odrobina fantazji, trochę pomysłów oraz kilka, odpowiednio dobranych „gadżetów”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!