balony
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Dekoracje stołu na chrzest dziecka – 5 różnych pomysłów

Dekoracja stołu na chrzest dziecka powinna być elegancka, ale jednocześnie skromna. Wszelka przesada jest niewskazana. Co prawda to duże wydarzenie w życiu rodziny, zwłaszcza w przypadku bliźniaków lub nawet trojaczków. Ważne jest jednak, by dobrać tutaj takie elementy ozdobne, które nawiążą do charakteru spotkania, podkreślą jego uroczystość, a jednocześnie będą stosunkowo dyskretne. Oto kilka naszych pomysłów na dekoracje stołu na chrzciny.

Przykładowe dekoracje na chrzciny

Świetnie sprawdzi się w tym przypadku ozdobnie rozsypane tu i ówdzie diamentowe konfetti. Możemy wybrać kryształki transparentne lub kolorowe – niebieskie, gdy organizujemy chrzciny chłopca lub różowe w przypadku dziewczynki. Jest to subtelna ozdoba, ale w połączeniu z kolorystyką całości daje spójny, przemyślany efekt.

dekoracje stołu na chrzciny - konfetti diamentowe

Bardzo dobrą propozycją jest również girlanda składająca się z kremowych pereł o różnej wielkości zamocowanych na dyskretnej żyłce. Można ją umiejętnie wpleść w dekoracje stołu na chrzest dziecka. Stanowi doskonałą propozycję do ozdoby na przykład świeczników, dużych i małych wazonów z kwiatami lub niewielkich miseczek na przystawki. Girlandy stanowią na tyle uniwersalną dekorację, że możemy je wykorzystać także przy innej okazji, chociażby rocznicy ślubu, a nawet pierwszej komunii.

dekoracje stołu na chrzciny - girlanda kremowa

 

Detale w dekoracji stołu

Nie zapominajmy też o takim detalu, jak serwetki, które w przypadku przyjęcia z okazji chrztu mogą być jednolite, uniwersalne lub swoim motywem jednoznacznie nawiązywać do charakteru uroczystości. Poniżej prezentujemy tylko jeden w wielu przykładów: pastelową, różową serwetkę z motywem gołębia, jednak równie dobrze możemy wybrać kolor niebieski lub po prostu biały, z innym subtelnym nadrukiem. Warto pamiętać w tym dniu nie tylko o celu spotkania ale i o tych drobiazgach, które nadają styl całości.

dekoracje stołu na chrzciny - serwetki

Tort i inne słodkości można podać na specjalnych, dobrej jakości jednorazowych talerzykach, które również mogą zaskoczyć gości i pełnić funkcję dekoracyjną. Wyjątkowo prezentują się te z kolekcji „Złota koronka” Zresztą takie talerzyki mają jeszcze wiele innych zalet. Jeżeli robimy chrzest dziecka latem to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić przyjęcie w ogrodzie. Wtedy tego typu dekoracje stołu na chrzest sprawdzą się jeszcze lepiej, bo mają pewną niezaprzeczalną zaletę – nie trzeba ich zmywać 🙂

dekoracje stołu na chrzciny - talerzyki

Dekoracje klasyczne

Oprócz zaledwie kilku przedstawionych powyżej przykładów zawsze warte polecenia są produkty ponadczasowe i zawsze efektowne, jak dekoracje stołu na chrzciny w kolorach białym i złotym, białym i srebrnym Przykładów jest mnóstwo, przywołujemy tu więc kilka drobiazgów, które po prostu warto mieć, jak biała organza z nadrukiem do ozdoby stołu.

Organza biała z nadrukiem 0,36

Można ją udrapować wzdłuż miejsc gości albo postawić na niej wazony i część zastawy stołowej. Z kolei ciekawy detal w aranżacji otoczenia imprezy stanowić będą srebrne pompony dekoracyjne, które powieszone w pomieszczeniu, czy ogrodzie podkreślą, iż dzieje się coś wyjątkowego.Srebrne pompony dekoracyjne


Dla gwiazdy wydarzenia, czyli najmłodszego w rodzinie można też powiesić girlandę z gwiazdek.Girlanda dekoracyjna GWIAZDY

Tego typu dekoracje stołu na chrzest dziecka pomogą Wam stworzyć odpowiednią atmosferę i klimat nawiązujący do tego ważnego wydarzenia. Wiadomo, że szukacie oryginalnych pomysłów, które jednak zyskają aprobatę starszego pokolenia, podkreślą chwilę, a poza tym zostaną uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach, a tych przecież sporo powstaje także przy stole. Możliwości wystroju jest o wiele więcej niż możemy Wam tutaj pokazać. Specjalnie dla wybrednych przygotowaliśmy kilkanaście propozycji – zapraszamy.

Gotowe kolekcje na chrzest dziecka

  1. Na wyjątkowe przyjęcie z okazji chrztu proponujemy artykuły z kolekcji „Złota koronka”. Z ponad 100 artykułów można wybrać takie, które podkreślą doniosłą chwilę i pokażą, że styl i szyk jest ważny także podczas uroczystości tej rangi organizowanej z myślą o dzieciach.Talerz na chrzest złoty
  2. Gdy zależy nam na podkreśleniu, iż chrzciny to spotkanie związane z ceremonią religijną – proponujemy dekoracje z kolekcji „Sakrament Niebieski” lub „Sakrament różowy”, zależnie od płci dziecka. Motyw przewodni na około 150 elementach każdej z nich wskaże jednoznacznie na cel spotkania rodziny przy wspólnym stole.
  3. Dekoracje stołu na chrzciny powinny wskazywać gościom, że głównym bohaterem wydarzenia jest małe dziecko. Urocze dekoracje z rozczulającym motywem drobnych, dziecięcych stópek znajdziemy właśnie w kolekcjach: „Słodkie stópki niebieskie” i odpowiednio „Słodkie stópki różowe” dla dziewczynki.dekoracje stołu na chrzciny - talerzyki
Jakub
Uwielbia ludzi i dobrą zabawę. Wierzy, że każde spotkanie można zmienić w wyjątkowe party. Wystarczy odrobina fantazji, trochę pomysłów oraz kilka, odpowiednio dobranych „gadżetów”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz