Dekoracje z balonów
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Dekoracje z balonów

Jeśli chodzi o dekoracje na imprezy, to jednymi z ulubionych, ze względu na łatwość wykonania i efektowność, są dekoracje sali z balonów. Bogactwo wyboru jest naprawdę ogromne i można je wkomponować w widowiskowe ozdoby z użyciem dodatowych akcesoriów. Pięknie udekorują wesele, sylwestra, imprezę karnawałową. Warto uwzględnić w scenografii wydarzenia baloniki, a gwarantujemy, że trud napompowania nawet większej ilości się opłaci.

Proste dekoracje z balonów

Najprościej jest zestawić dwa kolory balonów. Można je połączyć w serpentyny, girlandy lub bramy nad przejściami do innego miejsca. Będzie to ładny znak wskazujący, że opuszczamy teraz codzienność i zaczynamy świętowanie. Po zmroku sprawdzą się tu znakomicie świecące balony ledowe. Barwy zależą od okazji, bo inne wybierzemy na wesele, inne na chrzciny, czy urodziny, a jeszcze inne na Halloween lub osiemnastkę.
Sposób rozmieszczenia zależy miejsca i indywidualnych upodobań. Przeważnie robi się tak, że dekoracje z balonów są mocowane pod sufitem, w rogach sali, wzdłuż schodów, nad wejściem. Można jednak pokusić się o nieszablonowe podejście do tematu. Widzieliśmy gdzieś widowiskowe kompozycje z balonów „wylewające się” z okna budynku. To już jednak wymaga innych umiejętności i większego doświadczenia.

Oryginalne balony na urodziny dziecka

Dzieci zawsze pozostają dziećmi, nawet gdy ich wiek już dawno przekroczył granicę, gdy mówiło się do nich zdrobniale. Każde urodziny dziecka są wyjątkową okazją, a trudno je sobie nawet wyobrazić bez baloników. Dla wielbicieli klasyki dostępne są balony o różnych kolorach, w wielu odcieniach. Gdy jednak nie cieszą nas zwykłe ozdoby, to można pokusić się o coś oryginalnego.

dekoracja z balonów

Przykładowe balony na imprezę

Samodzielnie można wykonać „lody” z balonów (apetyczne rożki), a dla zwolenników zrównoważonej diety – owoce z baloników. Wystarczy do ozdrób o odpowiednim kolorze i kształcie dokleić papierowe listki i gotowe. Niech zainspiruje Cię nasz Instagram.

Balony na wodę dla dzieci

Jeśli nasze towarzystwo jest dość aktywne i nie usiedzi w miejscu, co jest przecież normą w przypadku młodszych dzieci, to jest dobre wyjście. Bitwa wodna na specjalne balony na wodę uratuje nam dzień pomagając maluchom bezpiecznie wykorzystać nadmiar energii. Urodziny na przykład w pirackim stylu będą długo wspominane przez pociechy. Podejrzewamy, że jeśli pogoda sprzyja, to warto tą część zabawy przenieść poza dom. Ogród lub podwórko przetrwają taką fale radości znacznie lepiej, niż parkiet. Lepiej też ukryj zwierzęta domowe, bo choć Twoi goście to najlepiej wychowane istoty we wszechświecie – warto przewidywać, iż zabawa może wymknąć się spod kontroli.

Dekoracje na urodziny dorosłych

Tyle atrakcji dla maluchów. Co jednak, jeśli nasza pociecha kończy 18 lat i najstraszniejszą, żenującą wpadką będą pastelowe baloniki w najgorszym z możliwych kolorze (tu wybierz dowolny)? Nie chcesz przecież, by latorośl poniosła spektakularną towarzyską porażkę. Wybierz ozdoby dedykowane tej imprezie, może nawet w określonym stylu. Sugerując, że teraz to zacznie się prawdziwa „jazda” bez trzymanki w życiu, możesz wybrać wiele sugerujący zestaw dekoracji w stylu znaków drogowych z napisem „18”. Do tego balony cyfry, lub balony literki, z których można ułożyć imię solenizanta i dekoracje balonowe gotowe. By dodać urodzinom dziecka blasku – przed napompowaniem helem wsyp do balonika cekiny lub brokat. Pomoże Ci w tym suchy lejek, używany zwykle w kuchni. Proste rozwiązania dają czasem zaskakujące efekty. Warto tego spróbować dla osiągnięcia efektu „wow!”.
Dekoracja wisząca w ogrodzie

Balony z helem – hit imprezy

Są już znane wszystkim i wciąż popularne, choć próbują je wyprzeć różne inne rodzaje, o których wspomnieliśmy wyżej. Zwykle dekoracja z balonów z helem jest umieszczana na poręczach schodow lub swobodnie unosi się pod sufitem. Wariant z wypuszczaniem ich z ogromnego pudła też wszyscy znamy. Można jednak udekorować nimi salę, a nawet ogród tworząc swego rodzaju alejkę z balonów. Trzeba tu zadziałać z odpowiednimi ciężarkami przymocowanymi do ich sznurków. Inny sposób to przyczepienie do wstążek baloników zdjęć. To oryginalny pomysł na dekorację wieczoru panieńskiego, osiemnastki z przyjaciółmi albo każdej uroczystości, jaką nam wyobraźnia podpowie.

Dekoracje z balonów zawsze modne

balony na wieczór panieńskiBalony są popularne, ekonomiczne, dają świetne wrażenia wizualne, pozwalają bawić się nie tylko najmłodszym (nie tylko balony na wodę). Pozwól i swoim gościom poczuć się wyjątkowo w przestrzeni wykreowanej przez Ciebie do świętowania i zabawy. Z takim wyborem nie będzie z tym najmniejszego problemu. W innym naszym artykule znajdziesz proste porady, jak wykonać dekorację wiszącą. Mamy nadzieję, że daliśmy Ci nieco nowych inspiracji na wykorzystanie tradycyjnych balonów do oryginalnych ozdób. Nie musisz iść z falą, zastosuj coś nowego, wymyśl wlasne dodatki. Wpleć dostępne elementy, pokieruj się tym, co lubisz i co chcesz zobaczyć.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!