1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Jak przygotować wiszącą dekorację w 14 prostych krokach

Kiedy organizujemy przyjęcie, zwłaszcza kiedy nie zajmujemy się tym profesjonalnie, to wiszące dekoracje mogą sprawić nieco trudności. Najpierw w euforii wykonanie ich może nam się wydawać banalnie proste, zwłaszcza gdy natrafiamy na mnóstwo inspiracji, choćby w sieci, a im więcej przybywa pracy w związku z organizacją imprezy, tym bywa trudniej. Postanowiliśmy Wam pomóc i pokażemy tutaj, jak robi się to u nas.

Wiszące dekoracje – wykonanie krok po kroku

Poniżej chcemy pomóc Wam w tej części organizacji, kiedy więcej wcale nie oznacza prościej i zaczynacie się zastanawiać, jak zrobić wyjątkową dekorację poświęcając na to rozsądną ilość czasu i środków. Pokażemy Wam to na przykładzie, choć w kwestii dekoracji sali wybór jest przecież niemal nieograniczony. Wiszące dekoracje przy tym mogą być tym, czego szukacie. Pamiętajcie, że pierwsza zasada, to przede wszystkim dobrze się bawić, także przy tworzeniu aranżacji.

Do podobnej aranżacji potrzebne będą:

Możecie nam zaufać, że ilość elementów w aranżacji to nie jest coś, czego nie można zmienić. Wszystko zależy od rodzaju imprezy, miejsca, gdzie się odbywa i tak zwanego backgroundu, czy otoczenia. Nie zawsze to, co zaplanujemy sprawdzi się w określonym „terenie”. Jeśli o nas chodzi, to nie będziemy ukrywać, że lubimy rzeczy duże i efektowne, jednak w miarę proste do wykonania. Nie będziemy więc polecać Ci wyczynów ekwilibrystycznych z dwiema drabinami i wspinaczką. Odrobina formy nie zaszkodzi, warto jednak poszukać pomocników. Pamiętaj, nie wszystko należy zrobić samemu. I tak kolejno:

1. Przygotuj sobie rzeczy wymienione na liście i do tego ostre, duże nożyczki lub nóż do papieru. Będą niezbędne do przycinania wstążki do balonów i żyłki do mocowania fragmentów wiszącej dekoracji.

2. Wszystkie balony nadmuchajcie przy pomocy pompki przed przystąpieniem do dalszych kroków. Pompka wydaje się niewielkim udogodnieniem i może się Wam wydawać, że nie będzie potrzebna, gdy macie ekipę do pomocy… Jednak wierzcie lub nie, im więcej baloników do nadmuchania, tym bardziej wszyscy będziecie wdzięczni, że ją macie.

3. Papierowe rozety rozłóżcie delikatnie i odłóżcie na razie w bezpiecznym miejscu, gdzie się nie pogniotą i nie zmoczą wodą (zwłaszcza w przypadku organizacji przyjęcia na świeżym powietrzu). Kilka mniejszych balonów na razie odłóż, przydadzą się później.

Konstrukcja zaczyna przypominać dekorację?

4. Po przygotowaniu elementów wiszącej dekoracji spróbujcie je rozplanować na czystym i suchym podłożu w pewną strukturę. Ułóżcie je po prostu w sposób przypominający choć taką formę, jaką chcecie osiągnąć. Na tym etapie można jeszcze sporo zmienić i w sumie daje on największe możliwości rozwinięcia skrzydeł wyobraźni.

5. Pora na rozpoczęcie właściwej pracy. Łączymy wybrane elementy za pomocą żyłki do dekoracji. Mamy jej do dyspozycji naprawdę sporo, bo sto metrów na szpulce pozwoli na wykonanie nie jednej kompozycji. Pora uśmiechnąć się do siebie, zweryfikować, czy nasz plan był realny, a później po prostu zabrać się za mocowanie dekoracji do konstrukcji (tu: wstążki do balonów).

6. Mamy dla was wskazówkę ułatwiającą pracę. Nie zakładajcie, że cała dekoracja będzie szybko wyglądała tak, jak przedstawia to nasze zdjęcie końcowe. Taki układ wymaga nieco doświadczenia i przede wszystkim praktyki. Spróbujcie jednak, a przekonujemy, że warto. Będzie łatwiej mocować mniejsze części, niż usiłować przenieść dużą grupę balonów, czy pomponów, a tym bardziej delikatnych rozet z papieru.

7. Zaczyna się efektowniejsza część naszych prac. Potrzeba jeszcze nieco uwagi, skupienia i cierpliwości. Zamocujcie wstążkę do balonów w wybranym miejscu i zacznijcie grupować na niej zebrane dekoracje. Spróbujcie to zrobić tak, by można je było jeszcze przez chwilę przesuwać, to pomoże w razie zmiany choć części pomysłu w trakcie pracy. Wszystkie Twoje wiszące dekoracje mogą powstać w ten sposób.

Widać już pierwsze efekty Twojej pracy

8. Sprawdzaj na bieżąco, czy wszystko w aranżacji układa się, jak należy. Teraz jeszcze można coś zmienić. Girlanda z balonów, pomponów i rozet zaczyna przypominać formą to, co było zaplanowane? Pewnie tak, znakomicie, wykorzystaj nasze podpowiedzi, a raczej się uda.

9. Jak widzisz na kolejnych zdjęciach, w ten sposób da się zamocować więcej elementów dekoracji i uzyskać efekt zwieszających się girland, przejść, bram czy łuków. Tak wiele da się wykonać naprawdę zjawiskowe dekoracje, które mogą stanowić na przyjęciu główny akcent.

10. Zalety żyłki do mocowania są liczne, można ją dowolnie przycinać i montować wiele akcesoriów, jednocześnie modelując cały układ drobiazgów. Jest też mocniejsza, niż zwykła bawełniania nić, niewidoczna, w przeciwieństwie do sznurka oraz minimalnie elastyczna. Weź jedną lub dwie szpulki, by nie zabrakło jej na kolejne imprezy.

11. Wydaje się nam, że wciąż widać wstążkę, do której zamocowane zostały balony i pozostałe dekoracje? Nic nieszkodzi. Sztuka polega też na tym, aby porażki przekuwać w sukcesy. W tym przypadku na koniec wystarczy zamocować do wstążki zasłonę z lamety. Przesłoni ona to, czego nie chcemy podkreślać, a jednocześnie cała kompozycja nabierze wyrazu i uwidoczni się ostateczna forma wiszącej dekoracji.

Fantazyjnie i pomysłowo

12. Wystarczą dwie osoby, aby ukończoną wiszącą dekorację przenieść w miejsce docelowe i zamocować dokładnie. Obejrzyj ją z każdej strony. Jeśli stwierdzisz, że gdzieś jeszcze jest zbyt dużo wolnego miejsca, to zamontuj tam pozostawione wcześniej, mniejsze baloniki.

13. Postaraj się, by wszystko przetrwało niespodziewane podmuchy wiatru. Warto pamiętać też o bezpieczeństwie. Źródła ciepła i ogień powinny się znajdować w bezpiecznej odległości. Jeśli zaś zależy Ci, by wiszące dekoracje były ośwetlone, to radzimy skorzystać z bezpiecznych światełek led. Tym bardziej, że i tu można pobawić się kolorem i barwą światła, dopasowanym do stylu całości.

14. Punkt ostatni i najważniejszy. Popatrz, uśmiechnij się i baw się dobrze!

Mamy nadzieję, że powyższe porady, a przede wszystkim zdjęcia, były pomocne i wiesz już, jak wykonać wiszące dekoracje na Twoje przyjęcia. Pomysłów na aranżacje jest mnóstwo, wybór niesamowity. Napewno wybierzesz kolor, styl, układ i stworzysz coś niepowtarzalnego. Wraz z nabytym doświdczeniem zaś uda się stworzyć więcej i wykorzystać wszelkie pomysły, jaki zrodziły się podczas tych pierwszych prac. Może masz już nowe, własne inspiracje, którymi chcesz się z nami podzielić?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!