wierszyki na andrzejki
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 zabawnych wierszyków na andrzejki

Zabawne wierszyki na andrzejki w ciekawy sposób nawiązują do tradycji związanej z tym wyjątkowym wieczorem i oddają jego klimat. Z pewnością przypadną do gustu młodszym i nieco starszym uczestnikom zabawy. Zobaczcie kilka propozycji rymowanek idealnych na tę okazję.

*

Andrzeju, Andrzeju Prosimy dziś Ciebie, Pozwól nam zobaczyć Co pisane nam w niebie.

*

W dniu Św. Andrzeja, Sprawdź jaka w miłości nadzieja... Czy ten o którym marzysz skrycie, To ten jedyny na całe życie?

*

W listopadową, ciemną noc, Swój los wywróżę sobie, A św. Andrzeja poproszę o moc, By powiedziały mi o Tobie.

*

W Wigilię Świętego Andrzeja, spełniona niech będzie Twoja nadzieja. Żeby Ci się sprawdziło, to, co kiedyś Ci się wymarzyło. Nalej wosku na wodę, ujrzyj swoją przygodę. Rzecz ciekawa, co z niego wypłynie, mały, biały domek w polskiej krainie! Wokół ogród z czerwonymi różami, miej przez całe życie ich płatki pod stopami.

*

Pewien Pan Andrzej z Jędrzejowa, wcale nie głupi, wręcz mądra głowa, we wróżby wierzył, wciąż lał stearynę: "Czy w końcu znajdę fajną dziewczynę?" Lał wciąż ten wosk przez klucza dziurkę: "Czy się ożenię, będę miał córkę?" I zamiast wyjść, poznać dzieweczkę, Andrzej kolejną zapala świeczkę. I zamiast wyjść czasem do ludzi, Andrzej znów wosku plamę studzi.

*

Oczywiście wierszyki na andrzejki do nie wszystko. Jeżeli szukacie pomysłów na przebrania, dekoracje i akcesoria, które przydadzą się podczas tego magicznego wieczoru zapraszamy na naszą stronę, TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz