wróżby andrzejkowe
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

9 pomysłów na klasyczne wróżby andrzejkowe

Andrzejki to ten jedyny dzień w roku, kiedy przyszłość nie ma przed nami tajemnic. Możemy spotkać się ze znajomymi i wspólnie odkryć to, co czeka nas w nadchodzących 12 miesiącach. Głównie chodzi tu o sferę uczuciową. Wróżby andrzejkowe pociągają nas bez względu na wiek, stan posiadania czy nawet stan cywilny. Możemy je podzielić w zasadzie na dwie grupy - wróżby tradycyjne i wróżby bardziej współczesne. Te ostatnie są popularniejsze, przede wszystkim dlatego, że mają charakter bardziej rozrywkowy.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE ZNANE OD POKOLEŃ

Losowanie przedmiotów - do pudełka lub koszyczka wrzuca się kilka przedmiotów a następnie każdy po kolei losuje. Obrączka oznacza rychły ślub, listek to staropanieństwo, różaniec- stan zakonny.

Gąsior - panny ustawiają się wokoło gąsiora, któremu wcześniej zawiązuje się oczy. Najszybciej wyjdzie za mąż ta, do której gąsior podejdzie.

Placki - każda panna przygotowywała placek, który smarowała tłuszczem. Układały je na ławie i wpuszczały psa. Za mąż najszybciej miała wyjść ta, której placek pies zjadł jako pierwszy.

Kulki z ciasta - panny robiły małe kulki z ciasta. Do każdej było dopasowane imię wybranka. Kulki rozkładane były na podłodze. Ten miał zostać mężem, która kulka jako pierwsza kończyła w paszczy psa.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE BARDZIEJ WSPÓŁCZESNE

Kartki z imionami - na karteczkach wypisuje się imiona męskie, gdy wróżą sobie panny,następnie odwraca się je napisami ku dołowi. Każda panna przebija szpilką jedną z karteczek. Imię, jakie trafi, będzie imieniem jej przyszłego męża.

Lanie wosku - ta wróżba znana jest od pokoleń ale wcale nie straciła na popularności. Rozgrzany wosk leje się do misy z zimną wodą, tradycyjnie, przez oczko klucza. Wróży się z powstałego wzoru lub jego cienia na ścianie.

Wróżba z zapałkami - należy pomyśleć życzenie i zapalić dwie zapałki. Jeśli paląc zaczną zwracać się ku sobie, życzenie szybko się spełni, jeśli wygną się w dwie różne strony, trzeba będzie poczekać do następnego roku.

Łupiny orzecha – do misy wlewamy wodę a następnie wpuszczamy dwie łupiny orzecha,w dwóch różnych stron, jeśli popłyną ku sobie,wróżą ślub wciągu roku, jeśli nie, trzeba będzie jeszcze rok poczekać.

Włos – panna wyrywa sobie włos a następnie odmierzając palcami wypowiada alfabet. Litera, która wypadnie na końcu włosa będzie pierwszą literą imienia lub nazwiska przyszłego męża.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz