dzień kobiet
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Dzień Kobiet w innych krajach

Dzień Kobiet to święto międzynarodowe, które jest oficjalnie obchodzone w wielu krajach świata. W większości z nich wygląda to podobnie, czyli przedstawicielki płci pięknej są tego adorowane oraz obdarowywane kwiatami i upominkami. Są jednak Państwa, które wyróżniają się sposobem świętowania i tradycjami związanymi z 8 marca. Oto kilka z nich.

W Rosji oraz na Białorusi Dzień Kobiet jest wolny od pracy, podchodzi się do niego bardzo poważnie i bardzo dużo się o nim mówi, a w telewizji lecą nawet z tej okazji specjalne reklamy oraz audycje. Zgodnie z rosyjską tradycją, panie podczas swojego święta dostają gałązkę akacji srebrzystej oraz lampkę szampana. Oczywiście wręczane są również inne prezenty, które kobiety otrzymują nie tylko od mężczyzn, ale również od siebie nawzajem.

We Włoszech Dzień Kobiet jest znany jako Festa della Donna, a jego obchody często zaczynają się już kilka dni przed 8 marca, o czym przypominają kolorowe wystawy sklepowe i plakaty. Kwiatem wręczanym w Italii z okazji tego święta jest żółta mimoza, która symbolizuje jednocześnie kobiecą niewinność i delikatność, jak i wolność.

W Rumuni oraz w Portugalii kobiety bardzo często obchodzą swoje święto we własnym gronie. Przeważnie w wieczór poprzedzający 8 marca organizują specjalne imprezy, podczas których doskonale się bawią bez udziału przedstawicieli płci przeciwnej.

W Chinach z okazji swojego święta kobiety mogą się cieszyć połową dnia wolnego od pracy. Wręczane są im również róże i słodycze oraz otrzymują specjalne zniżki w sklepach. Jest to jednak niewielkie zadośćuczynienie, ponieważ na co dzień trudno w tym kraju mówić o równouprawnieniu.

Z kolei w Armenii kobiety świętuję nie tylko swój dzień, ale cały miesiąc. Swojego czasu władze tego kraju przestały obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet i ogłosiły 7 kwietnia jako święto Piękna i Macierzyństwa. Wiele osób nie zamierzało jednak zrezygnować z wcześniejszej tradycji, zatem po publicznej dyskusji na ten temat stwierdzono, iż płeć piękna będzie w tym kraju czczona zarówno 8 marca, jak i przez kolejne 30 dni.

A jak Wy zamierzacie świętować Dzień Kobiet?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!