1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

4 zabawne wierszyki na Dzień Nauczyciela

Chcecie rozbawić swojego nauczyciela w dniu jego święta i złożyć mu życzenia w dowcipny sposób? Z pewnością pomogą w tym zabawne wierszyki na Dzień Nauczyciela. Dzięki nim wywołacie uśmiech na twarzy ulubionego belfra, poprawicie mu humor i sprawicie, że zapamięta Was na długi czas. Oto kilka propozycji na śmieszne i lekkie rymowanki idealne na tę okazję.

Któż to mnie uczy, mnie, to polskie dziecię, Słuchać i patrzeć na piękno przyrody? Któż to rozjaśnia mój umysł tak młody I uczy bujać myślą po wszechświecie? Któż to mnie wspiera przykładem i radą, W głąb duszy siejąc nauki ziarenka? Twój rozum, serce i Twoja to ręka Wiodą mnie z każdą walczyć wadą. Ty mnie prowadzisz uśmiechem, zachętą, Ty mną kierujesz wolą swą niezłomną. Więc idę Panie, z wdzięcznością ogromną Nieść me życzenia dzisiaj, w Twoje święto.

Życzę naszej drogiej Pani, by każdy dzień był miły dla niej, by ranny budzik srebrne dźwięki układał dla niej w takt piosenki, by zaczynała dzień wesoła i żeby znikła zmarszczka z jej czoła, by wiatr jej pachniał, śmiech jej szumiał, by każdy w klasie zawsze ją rozumiał.

Kochani Nauczyciele, bądźcie wciąż z nami! Czy jesteśmy już duzi, czy cały czas jeszcze mali. Życzymy Wam szczęścia na następne lata, niech żyje i rozkwita ta nasza oświata!!!

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Jeżeli znaleźliście odpowiadające Wam, zabawne wierszyki na Dzień Nauczyciela, zastanówcie się, jak w ciekawy sposób je przekazać. Proponujemy wyjątkowe, personalizowane kartki na tę okazję, które znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz