piosenki na Dzień Ojca
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

7 piosenek idealnych na Dzień Ojca

Chcecie sprawić tacie przyjemność z okazji jego święta i zadedykować mu wpadający w ucho utwór, który go rozbawi lub wzruszy? Zobaczcie naszą listę, na której umieściliśmy piosenki na Dzień Ojca – zarówno po polsku, jak i po angielsku – które doskonale pasują na tę wyjątkową okoliczność do wspólnego świętowania.

Na początek klasyka polskiej piosenki dziecięcej, czyli utwór śpiewany i grany dla tatusiów od kilku pokoleń – Natalia Kukulska i „Co powie tata”.


Ten nasz tata to okropnie fajny facet… – tak zaczyna się kolejna, znana od lat piosenka idealna na Dzień Ojca, czyli „Dobrze z tatą iść”. Słowa do niej napisała Wanda Chotomska, a autorem muzyki jest Adam Markiewicz.


Kolejny utwór, już po angielsku, to „Just The Two Of Us” w wykonaniu Willa Smitha, który nieco przerobił znany kawałek o miłości na piosenkę o uczuciu między ojcem i dzieckiem.


Piosenkę o ojcu napisała również Beyonce, która w utworze „Daddy” śpiewa m.in., Chcę by mój nienarodzony syn był taki jak mój tata, chcę by mój mąż był taki jak mój tata. Naszym zdaniem trudno o lepsze wyznanie miłości córki do ojca.


Mamy także coś o więzi między ojcem i synem. Utwór „Father To Son” zespołu Queen doskonale oddaje te relacje i z pewnością wywoła na twarzy taty kilka łez dumy i wzruszenia.


Podobnie jak utwór Erica Claptona „My Father’s Eyes”, z bardzo osobistym i emocjonalnym tekstem, który z pewnością zrobi wrażenie nawet na najtwardszym ojczulku.


Na koniec proponujemy skoczną i taneczną piosenkę „Daddy Cool” zespołu Boney M, która przypadnie do gustu odjazdowym tatusiom i pomoże ich wam nieco rozkręcić z okazji ich święta.


Który z powyższych kawałków najbardziej spodobałby się Waszemu tacie? A może znacie inne piosenki na Dzień Ojca, które pasują do tej listy? Jeżeli tak, podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!