1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

3 najbardziej popularne napoje na Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka to święto, podczas którego wypada wznieść toast na cześć patrona Irlandii. Co jednak pije się tego dnia najczęściej? Podczas imprezy z tej okazji warto przygotować kilka propozycji napojów w irlandzkim stylu, od klasycznych po nieco bardziej wyszukane. Oto kilka propozycji na napoje na Dzień św. Patryka.Przede wszystkim whiskeyJedną z tradycji podczas Dnia św. Patryka jest wypicie szklaneczki whiskey nazywanej „dzbanem Patryka”. Podobno jest to związane z legendą, zgodnie z którą patron Irlandii nastraszył pewną karczmarkę, by zawsze nalewała pełną miarkę tego trunku, bo w przeciwnym razie w jej gospodzie pojawią się potwory. Od tego czasu karczmarka nigdy nie żałowała whiskey. Jeżeli chcemy wypić „dzban Patryka”, dobrze jest napełnić szklankę irlandzką whiskey, która od whisky szkockiej różnie się nawet pisownią (by zapobiec ewentualnej pomyłce). Popularnymi jej gatunkami są m.in. Jameson, Paddy, Tullamore Dew czy Bushmills.

napoje na Dzień św. Patryka - whiskey

Zielone piwo – stosunkowo nowa tradycjaW Dzień św. Patryka często też serwuje się zielone piwo. Co prawda zwyczaj ten nie wywodzi się z samej Irlandii i podobno wprowadzili go potomkowie Irlandczyków mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Tego dnia wszędzie panuje jednak kolor zielony, więc zielone piwo również jest jak najbardziej na miejscu. Można je zrobić stosunkowo łatwo – wystarczy dodać do jasnego piwa niebieski likier i delikatnie wymieszać.YouTube Preview ImageJeżeli jednak nie pasuje wam piwo zielone, w Dzień św. Patryka jak najbardziej możecie wznieść toast Guinnessem, czyli piwem, które jednoznacznie kojarzy się z Irlandią i nie jest zielone ;)Kawa po irlandzkuTen napój ma Irlandię nie tylko w nazwie. Jednym z jego składników jest bowiem przytaczana wyżej irlandzka whiskey. Oprócz niej potrzebujemy kawy, brązowego cukru i bitej śmietany. Napój podajemy w wysokiej szklance lub kieliszku do wina. Najpierw do kawy dodajemy miarkę whiskey, trochę cukru i mieszamy. Na wierzch delikatnie wlewamy bitą śmietanę tak, by powstała „pianka” i gotowe. Smacznego!

napoje na Dzień św. Patryka - kawa po irlandzku

Napoje na Dzień św. Patryka to tylko jeden z elementów, o które należy zadbać podczas imprezy na cześć tego świętego. Stroje, dekoracje i gadżety idealne na tę okazję znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz