Dzień św. Patryka
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

3 powody, dla których warto zrobić imprezę z okazji Dnia św. Patryka

Dzień św. Patryka to czas doskonałej, beztroskiej zabawy w irlandzkim klimacie. 17 marca świętują jednak nie tylko Irlandczycy, a zabawy z tej okazji są organizowane na całym świecie, coraz częściej także w Polsce. Jeżeli zastanawiacie się, czy uczcić ten dzień i zorganizować imprezę na cześć św. Patryka, postaramy się Was do tego przekonać. Dlaczego zatem warto?

Bo św. Patryk jest super!

Święty Patryk nie był Irlandczykiem, lecz gdy miał 16 lat uprowadzono go i sprzedano do Irlandii w niewolę, gdzie pracował jako pasterz. Po pewnym czasie udało mu się uciec, jednak do Irlandii wrócił, by ewangelizować mieszkańców wyspy. Według legend dokonywał za życia niezłych cudów – przywracał wzrok ślepcom, ożywiał zmarłych i uwolnił Irlandię od plagi węży.

Jest patronem nie tylko Irlandii, ale także Nigerii oraz przedstawicieli takich zawodów, jak fryzjerzy, bednarze, górnicy, kowale czy inżynierowie. Uważany jest także za opiekuna zwierząt domowych oraz osób upadłych na duchu. Jeżeli więc choć raz upadliście na duchu, możecie uznać, że święty Patryk jest Waszym patronem, zatem wypadałoby uczcić jego święto.

Bo Polska i Irlandia to bratnie narody

Mimo, że nasze kraje dzieli spora odległość oraz językowe i kulturowe różnice, Polacy i Irlandczycy potrafią się świetnie porozumieć. Z jednej strony mamy podobną historię zaborów, okupacji i walki o niepodległość, a z drugiej potrafimy się doskonale bawić. Widać to było chociażby podczas Euro 2012, gdy irlandzcy kibice zrobili w Polsce furorę i doskonale zaaklimatyzowali się w naszym kraju. Z pewnością doskonale dogadamy się również w Dzień św. Patryka.

Bo zielone jest piękne

17 marca panuje zieleń, a jest to przecież kolor nadziei i budzącej się do życia przyrody. W Dzień św. Patryka zielone stają się stroje uczestników zabawy oraz potrawy, które spożywają. Zielone bywają nawet takie obiekty jak wodospad Niagara, London Eye, Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie czy Opera w Sydney. Jeżeli zatem cały świat przybiera zielony kolor i świętuje ten dzień, nam nie wypada ubrać się na szaro i pozostać w domu.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!