Zabawy na dzień św. Patryka
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

3 zabawy idealne na Dzień świętego Patryka

Szykujecie się na Dzień świętego Patryka lub organizujecie imprezę w irlandzkim stylu i chcecie nieco rozruszać swoich gości? Mamy dla Was kilka pomysłów na gry i zabawy, które doskonale pasują na tę okazję i pomogą Wam nawiązać do zielonej wyspy oraz jej rozrywkowych mieszkańców.

Poszukiwanie złotych monet

Jednym z symboli Irlandii jest Leprikon, czyli zabawny skrzat z rudą brodą, noszący zielony strój i charakterystyczny kapelusz. To on, zgodnie z legendą pilnuje garnca złota ukrytego po drugiej stronie tęczy. I właśnie do tego skarbu nawiązuje nasza pierwsza zabawa. Waszym zadaniem jest poukrywanie złotych monet (mogą być plastikowe lub czekoladowe) w różnych zakamarkach w miejscu, gdzie odbywa się impreza. Gdy pojawią się wszyscy goście, podzielcie ich na dwie grupy, które będą ze sobą rywalizować. Wygrywa drużyna, która w wyznaczonym czasie (np. 2-3 minuty) znajdzie jak najwięcej monet.

Gra w zielone

Zielony jest ulubionym kolorem mieszkańców Irlandii, zatem podczas imprezy nawiązującej do tego kraju możecie zaproponować grę nawiązującą do tej barwy. Jest prosta i polega na tym, by każdy z uczestników, po kolei wskazał jakąś zieloną rzecz. Zabawa kończy się w momencie, gdy w obrębie wzroku zabraknie zielonych przedmiotów. Osoba, która jako pierwsza nie wskaże nic w tym kolorze przegrywa, a w ramach kary musi wykonać ustalone na początku zadanie.

Konkurs irlandzkiego tańca

Irlandczycy uwielbiają muzykę, ale ich ludowy taniec mocno różni się od naszych krakowiaków, kujawiaków czy mazurów. Jeśli lubicie wyzwania proponujemy konkurs tańca irlandzkiego. Spróbujcie zatem powtórzyć ruchy tancerzy na poniższym filmiku i wybierzcie zwycięzcę, który potrafi tupać najszybciej.


Na koniec mamy dla Was filmik, który z przymrużeniem okaz pokazuje genezę irlandzkiego tańca 🙂

 

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!