Piosenki na dzień św. Patryka
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

6 piosenek na imprezę w irlandzkim stylu

Impreza w irlandzkim stylu wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej. Mamy zatem dla Was kilka kawałków, które świetnie pasują na tę okazję i pomogą Wam rozkręcić doskonałą zabawę. Z pewnością przydadzą się Wam podczas przygotowywania playlisty na Dzień św. Patryka i nie tylko.

Na początek proponujemy utwór „The Blood of Cuchulainn” znany m.in. jako temat przewodni filmu „Święci z Bostonu”. Co prawda jego akcja toczy się w USA, ale głównymi bohaterami są Irlandczycy, a muzyka świetnie oddaje klimat tego kraju.

YouTube Preview ImageBoston oficjalnie jest największym skupiskiem Irlandczyków poza ich Ojczyzną, co słychać również w muzyce. Jeszcze jeden kawałek w irlandzkim klimacie nawiązujący do tego miasta to „I’m Shipping Up To Boston” zespołu Dropkick Murphys

YouTube Preview ImageKolejna propozycja to „Whiskey in the jar”, czyli stara, ludowa, irlandzka piosenka o rozbójniku zdradzonym przez kobietę. Wykonywało ją bardzo wiele zespołów, ale jedną z najbardziej znanych wersji jest ta, zagrana przez zespół Metallica.

YouTube Preview ImagePodczas imprezy świetnie sprawdzi się również folkowy utwór „The irish rover”. W tym przypadku wykonany wspólnie przez irlandzkie zespoły The Pouges oraz the Dubliners.

YouTube Preview ImageIrlandczycy mają też wiele piosenek typowo pubowych, które chętnie puszczają podczas zabawy przy kuflu stouta lub szklaneczce whiskey. Jedną z nich jest „An Irish Pub Song” nagrana m.in. przez The Rumjacks.

YouTube Preview ImageNa koniec proponujemy imprezowy utwór a capella w irlandzkim stylu, czyli zespół Da Vinci’s Notebook i „Another Irish Drinking Song”.

YouTube Preview Image

 

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!