Dzień św. Patryka
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Dekoracje na imprezę z okazji Dnia św. Patryka

Dzień Św. Patryka

Zaraz obok piwa Guinness Dzień św. Patryka to najsłynniejszy z irlandzkich produktów eksportowych, znany dzisiaj praktycznie na całym świecie. Wywodzi się właśnie z Irlandii, gdzie – w lokalnym języku – nazywany jest Lá Fhéile Pádraig lub – w bardziej rozpowszechnionej, angielskiej wersji – Saint Patrick’s Day.

Co to jest Dzień Świętego Patryka?

Jeszcze pewien czas temu odpowiedź na pytanie „co to jest Dzień Świętego Patryka” byłaby krótka i oczywista. Wystarczyłoby stwierdzić, że to narodowe święto Irlandii, podczas którego Irlandczycy czczą swojego patrona. Dzisiaj jednak można śmiało uznać, że to międzynarodowy fenomen, mający miejsce nie tylko tam, gdzie niegdyś istniała kultura celtycka. Dzisiaj Dzień św. Patryka to nie tylko narodowe święto Irlandii. To również święto zabawy, piwa i irlandzkiej whiskey, skrzatów i soczyście zielonego koloru.

Oto, co warto wiedzieć o tym dniu.

Dekoracje na Dzień św. Patryka

17 marca wszystko przybiera zielone barwy, zatem dekoracje na Dzień św. Patryka również powinny mieć ten kolor. Warto też, by nawiązywały do symboliki tego święta, czyli koniczyny lub zawadiackiego, irlandzkiego skrzata. W naszym sklepie znajdziecie wiele pomysłów na dekoracje, które idealnie sprawdzą się podczas tego rodzaju imprezy. Oto kilka z nich:

Proponujemy m.in. różnego rodzaju dekoracje wiszące w formie zielonych zwisających z sufitu koniczynek umieszczonych na żyłce…

koniczyna-dzien-sw-patryka

koniczynki-św-patryk

zielona-koniczyna-rozeta

…lub rozet, również w kolorze zielonym, które nadadzą imprezie z okazji Dnia św. Patryka odpowiedniego charakteru.

To tylko wybrane dekoracje na Dzień św. Patryka, które pomogą Wam stworzyć klimat nawiązujący do święta patrona Irlandii. Niech to zatem będzie wesoły, zielony i bardzo imprezowy dzień. Powyższe propozycje, a także wiele innych pomysłów na dekoracje, gadżety oraz stroje i dodatki idealne na tę okazję, znajdziecie na stronach naszego sklepu: TUTAJ.

Kiedy obchodzi się Dzień Św. Patryka?

17 marca to ten czas, kiedy obchodzi się Dzień Św. Patryka. W większości miejsc, gdzie organizowane są związane z nim obchody, temperatura jest już wystarczająco wysoka, by spragnione zabawy tłumy mogły wylec na ulice bez obawy o przemarznięcie. Dlaczego akurat 17 marca jest tym dniem, kiedy obchodzi się Dzień Św. Patryka? Z prostej przyczyny – jest to rocznica śmierci tego właśnie irlandzkiego patrona.

Gdzie obchodzi się Dzień Św. Patryka?

Siłą rzeczy to właśnie Irlandia jest tym miejscem, gdzie obchodzi się Dzień Św. Patryka najbardziej hucznie. Podobnie dzieje się w Irlandii Północnej, w wybranych prowincjach Kanady oraz… na wyspie Montserrat na Morzu Karaibskim. Ze względu na dużą liczbę Irlandczyków w Stanach Zjednoczonych, także w USA 17 marca każdego roku odbywają się duże obchody. Wymieniając, gdzie obchodzi się Dzień Św. Patryka, nie można nie wspomnieć także o Polsce – to kolejny powód, dla którego nasz kraj można czasem nazywać „zieloną wyspą”.

strój-św-patryk

kapelusz-sw-patryk

kapelusz-dzien-sw-patryka

Jak obchodzony jest Dzień Św. Patryka – zwyczaje, symbole, zabawy

W różnych miejscach na świecie, to, jak obchodzony jest Dzień Św. Patryka, nieco się różni. Warto wiedzieć na przykład, że zwyczaj picia zielonego piwa to dla Irlandczyków zupełna nowość wprowadzona głównie pod kątem oczekujących tego turystów. Na Dzień Św. Patryka zwyczaje w Irlandii zobowiązują do wychylenia szklaneczki lokalnej whiskey raczej niż piwa – zwłaszcza w innym niż naturalny kolor.

Skąd więc wzięło się owo zielone piwo? Ze Stanów Zjednoczonych, gdzie 17 marca absolutnie wszystko – włącznie z piwem – przybiera jedynie słuszną barwę.

Dzień Św. Patryka w Irlandii jest wolny od pracy. Miasta, wsie i ulice strojone są na zielono. Organizuje się parady, pochody oraz festyny, pije się whiskey i baluje do białego (a może… zielonego?) rana. Jak obchodzony jest Dzień Św. Patryka gdzie indziej na świecie? Dość podobnie – hucznymi zabawami, tańcami i… niemałymi porcjami alkoholu. Uczestnicy zakładają zielone ubrania i przebierają się w stroje skrzatów, noszą też charakterystyczne kapelusze – na Dzień Św. Patryka symbole nasuwają się same.

Dzień Św. Patryka – 17 marca

17 marca, Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Doskonała okazja do zorganizowania wesołej imprezy… i odkurzenia zielonych ubrań. Przy tej wyjątkowej okazji nie zapomnij wychylić szklaneczki whiskey za zdrowie naszych irlandzkich przyjaciół – to zwyczaj, który przynosi ponoć szczęście na cały rok. A przynajmniej do czasu rozlania następnej kolejki… Dobrej zabawy!

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!