Oktoberfest
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

6 rzeczy, których nie może zabraknąć na Oktoberfest

Oktoberfest to wielkie dożynki chmielne, podczas których dorośli czują się jak dzieci na placu zabaw. Historia tej imprezy sięga początku XIX wieku, a tradycje jej obchodów zmieniały się na przestrzeni lat. Jest jednak kilka rzeczy, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić monachijskie święto piwa.

Piwo
Piwo to napój, wokół którego toczy się cała zabawa, zatem każdy, pełnoletni uczestnik tej imprezy powinien skosztować tego trunku. Podczas Oktoberfest sprzedaje się ponad 6 milionów litrów piwa, produkowanego przez najlepsze, monachijskie browary. Oczywiście pije się je w specjalnych, tradycyjnych, litrowych kuflach.

Oktoberfest - piwo


Precle
Do piwa przyda się przekąska, a w trakcie Oktoberfest jej podstawową rolę spełniają tradycyjne, bawarskie precle, które można tutaj spotkać na niemal każdym rogu.

Oktoberfest - precle


Kurczaki
Czas na coś bardziej treściwego, a do najpopularniejszych dań na ciepło podczas monachijskiego święta piwa należą pieczone kurczaki. Co roku, podczas festynu zjadane są one w liczbie ok. pół miliona sztuk.

Oktoberfest - kurczaki


Kiełbasa
Kolejne, popularne, ciepłe danie, idealnie pasujące do piwa to typowe, niemieckie bratwursty, czyli charakterystyczne, białe kiełbaski, podawane obowiązkowo ze słodką musztardą oraz opisanym powyżej preclem.

Oktoberfest - kiełbaski


Muzyka
Jak jest impreza, to musi być muzyka. W przypadku Oktoberfest to w dużej mierze bawarska muzyka ludowa lub utwory grane prze orkiestry dęte, ale również znane i lubiane hity, czyli wszystko, co zachęca do zabawy po paru „kufelkach”.

Oktoberfest - muzyka


Zabawa
Zabawa to w tym przypadku podstawa, bo w końcu po to na Oktoberfest przyjeżdżają tłumy turystów z całego świata. Dlatego podczas piwnych dożynek w Monachium wszyscy chodzą uśmiechnięci, chociaż ze względu na ilość wypitych napojów wyskokowych kończy się to różnie.


Jeśli szukacie strojów, akcesoriów i dodatków w stylu Oktoberfest, zapraszamy na naszą stronę.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!