Oktoberfes
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Strój na Oktoberfest

Bawarskie święto piwa rozbrzmiewa hucznie i trwa aż trzy weekendy z rzędu. Rozpoczyna się we wrześniu ze względu na lepszą pogodę. Październikowa aura mogłaby przecież najzagorzalszych amatorów złocistego trunku zniechęcić do zabawy. Chyba że… mamy odpowiedni strój. Jak mawiają nietórzy nie ma przecież złej pogody, tylko ubranie bywa nieodpowiednie. Strój na Oktoberfest? Mamy coś do powiedzenia na ten temat.

Święto i jego atrakcje

strój Bawarki
Poniżej nie poznacie może wszystkich gatunków lokalnego piwa serwowanego podczas Oktoberfest i imprez towarzyszących, choć wiemy, że dostaniecie te z sześciu browarów: Augustiner, Paulaner, Spaten, Hacker-Pschorr, Hofbräu i Löwenbräu. Być może nie powiemy Wam, do którego z kilkudziesięciu namiotów się udać, i do jakich miejscowości regionu monachijskiego dotrzeć, by poznać wszelkie atrakcje. Domyślamy się, że wśród tysięcy odwiedzającyh to wydarzenie jest dość tłoczno i przy ładnej pogodzie należy szukać miejsca raczej poza namiotami, w ogródkach piwnych. Nie zajmuje nas też tak bardzo to, że w ostatnią niedzielę odbywa się strzelanie z moździerza przed pomnikiem Bawarii.

Strój na Oktoberfest – obowiązkowo oryginalny

Dowiecie się za to, jak oryginalnie możecie się ubrać na imprezę w stylu bawarskim. Wybór jest naprawdę spory, zarówno jeśli chodzi o strój bawarski dla niej, jak i strój bawarski dla niego. Tu warte odnotowania jest, że na Waszej imprezie możecie się przebrać i zorganizować paradę strojów w stylu tej, która ma miejsce w pierwszą niedzielę Oktoberfest. Ma najliczniej zgromadzonych uczestników na świecie, bo to aż 9 tysięcy osób. Jest wydarzeniem znanym podobnie jak karnawał w Wenecji, czy Dia de los Muertos w krajach latynoskich i znalazło naśladowców na świecie. Trudno jednak odtworzyć tak niepowtarzalną atmosferę. Przebrania zdecydowanie mogą to ułatwić – będą tu na miejscu.

Strój bawarski dla niej

Pierwsza propozycja to strój bawarski dla niej, uroczej bawarki, która nie obawia się odsłonić nogi. Podkreśla on też dekolt, bo w zestawie jest bluzka z gorsetem i bufkami, ładnie układająca się na ramionach. W końcu po całym dniu wypasania cielątek, każdej dziewczynie należy się chwila wytchnienia. Czas na zabawę w bawarskim stylu.

Nieco skromniejszy w wymowie kostium zakrywa co prawda kolana, więc nadaje się na chłodniejszy dzień lub inne imprezy, nawet ślub w stylu regionalnym.

strój Bawarki - sukienka brązowa

Kolejny strój bawarski dla niej to wyjątkowo ładnie wykończone przebranie. Ozdobione ładnym przeszyciem z jasnej nitki i metalowymi sprzączkami – zrobi furorę na każdej imprezie nawiązującej stylem do tego pięknego regionu Niemiec.

strój Bawarki - spodnie

Absolutnie uroczy strój bawarski dla niej łączy dziewczęcy urok z odrobiną elegancji, której dodaje mu złoty odcień wstążek oraz kolorystyka zgodna z barwami strojów regionalnych. Lekkości całej stylizacji dodaje szeroka wstążka w pasie i tasiemki gorsetu. Dodaj jeszcze zabawny kapelusz z piórkiem i przebranie na zabawę gotowe. Kolejną zaletą jest zapięcie na zamek z tyłu i oczywiście wszyty fartuszek.

Strój bawarski dla niego

W tym stroju bawarskim dla niego żadna bawarska impreza nie zostanie zapomniana. Wszystkie wymiary zostały podane dokładnie, a dodatkową zaletą zestawu z koszulą, spodniami i czapką są regulowane szelki. Strój na Oktobefest sprawdzi się na wiele imprez. Bądźcie pewni, że zawsze zrobicie w nim furorę.

strój Bawarczyka - zielony

W podobnym stylu, jak poprzedni strój na Oktoberfest jest nasza kolejna propozycja dla Was. Dla odmiany w kolorze brązu, w razie gdyby komuś było nie do twarzy w zieleni. Do tego zestawu polecamy poszukać wysokich podkolanówek i wiązanych trzewików, niczym dla górskiego piechura. Wyjątkowo, jeśli będziecie tańczyć, to jednak półbuty wygrają. Cały kostium gwarantuje Wam wygodę i odpowiedni wygląd.


Bawaria nie może się obyć bez kilku ważnych uroczystości. Jedną jest Oktoberfest ale innym wydarzeniem jest jesienny spęd bydła z górskich hal. Nie polecamy ubierania metalowych, krowich dzwonków – zresztą ekolodzy apelują, by w trosce o dobrostan zwierząt odejść od tej tradycji, za to mamy strój bawarski dla niego z poczuciem humoru. Jeśli jesteś facetem odważnym i podchodzisz do siebie ze zdrowym dystansem, to przebierz się inaczej, choćby w spodenki w krowie łaty.

strój Bawarczyka - krówka

Jeśli macie strój bawarski dla niej i strój bawarski dla niego, to pozostaje sprawdzić, czy może być coś jeszcze, czego Wam potrzeba. Mamy naprawdę dużo zabawnych akcesoriów i gadżetów związanych z Oktoberfest.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!