noworoczne przesądy
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

4 przesądy związane z sylwestrem i Nowym Rokiem

Co zrobić, by najbliższy rok był lepszy od minionego i przyniósł nam mnóstwo szczęścia, miłości oraz pieniędzy? Niektórzy uważają, że dla zapewnienia sobie pomyślności w Nowym Roku wystarczy przestrzegać kilku zasad. Wierzycie w zabobony? Przypominamy popularne, sylwestrowe i noworoczne przesądy.

Nowe majtki

Część osób wierzy, że aby zapewnić sobie powodzenie w rozpoczynającym się roku, należy założyć na sylwestra nową, nieużywaną wcześniej bieliznę. Niektórzy idą o krok dalej twierdząc, że dodatkowo należy wsadzić za bieliznę banknot, dzięki czemu przez kolejne 12 miesięcy mają się nas trzymać pieniądze.

Pierwszy facet

Zwracacie uwagę na to, kto w Nowym Roku pierwszy przekroczy próg Waszego domu lub mieszkania? Przesądni wierzą, że jeżeli jest to kobieta, nie mają co liczyć na szczęście do kolejnego sylwestra. Jeżeli natomiast pierwszy odwiedzi ich facet, przyniesie on ze sobą uśmiech losu na najbliższe miesiące.

Bez długów

Przed Nowym Rokiem powinno się również pospłacać wszystkie długi, aby rozpocząć go z czystym kontem, pozbyć się ciężaru i zadbać o finansowe powodzenie. W dobie kredytów hipotecznych jest to trudne do spełnienia, więc wiele przesądnych osób twierdzi, iż wystarczy pozbyć się jedynie tych mniejszych zobowiązań.

Jaki sylwester, taki cały rok

Stare, polskie przysłowie głosi, że cały przyszły rok będzie podobny do naszego sylwestra. Tego dnia nie powinniśmy się zatem kłócić, smucić i pracować ponad miarę. Wieczorem powinniśmy za to świetnie się bawić, aby najbliższe 365 dni przebiegły nam w szampańskiej atmosferze. I tego Wam wszystkich życzymy!

Znacie jakieś inne, sylwestrowe i noworoczne przesądy? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!