piosenki na sylwestra
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

9 piosenek idealnych na sylwestra i Nowy Rok

Szukacie pomysłów na charakterystyczne, wpadając w ucho piosenki na sylwestra i Nowy Rok? Mamy dla Was kilka propozycji utworów, które świetnie pasują na tę okazję i doskonale oddają wyjątkowy, charakterystyczny dla tego czasu, imprezowy klimat.

Zaczynamy od jednej z najpopularniejszych na świecie pieśni, która w wielu krajach jest tradycyjnie śpiewana na zakończenie roku. Chociaż w Polsce znamy ją jako piosenkę harcerską o zmienionym tekście „Auld Lang Syne” to w rzeczywistości szkocki utwór ludowy. Na sylwestra polecamy jego wersję zaśpiewaną przez Mariah Carey.


Kolejna propozycja to utwór szwedzkiej grupy muzycznej ABBA z początku lat 80. Jak sama nazwa wskazuje „Happy New Year” idealnie pasuje do naszego zestawienia.


Naszym zdaniem ABBA świetnie nadaje się na imprezy, więc proponujemy jeszcze jeden kawałek tego zespołu, który z łatwością możemy powiązać z sylwestrem – „Gimme! Gimme! Gimme!” to prośba o faceta po północy. Co Wy na to dziewczyny


Utwór „Celebration” zespołu Kool & The Gang co prawda nie nawiązuje bezpośrednio do sylwestra, ale mówi o zabawie, czyli nieodłącznym elemencie imprezy, podczas której żegnamy stary i witamy Nowy Rok.


Podobnie jak kawałek „Fight For Your Right” zespołu Beastie Boys, bo w końcu każdy ma prawo do dobrej zabawy, szczególnie w sylwestra.


Odliczacie godziny, minuty i sekundy do Nowego Roku? Pomoże Wam w tym zespół Europe i ich przebój „The Final Countdown”.


Pora na klasykę i nieco łagodniejsze brzmienie. Proponujemy zatem Ellę Fitzgerald i jej wersję utworu „What Are You Doing New Year’s Eve?”


Mamy też coś polskiego, czyli Annę Jantar i jej utwór „Zupełnie nowy rok”.

https://www.youtube.com/watch?v=eOA0cvVSL5c
Na koniec proponujemy prawdziwą perełkę. Piosenkę rosyjskiego boysbandu Steklovata – „Novi God”, która podbiła Internet i doczekała się wielu przeróbek. Nam jednak najbardziej podoba się oryginał.


Powyższe piosenki na sylwestra i Nowy Rok mają różny klimat, ale każda z nich świetnie pasuje na tę okazję. Które z nich pojawią się na Waszej imprezie?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!