1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

4 pomysły na zabawy na Halloween dla dzieci

Większość dzieci lubi przebierane zabawy, więc podczas Halloween czują się jak ryby w wodzie. Warto jednak zorganizować im dodatkowe atrakcje, które pozwolą w ciekawy sposób zająć ich czas. Proponujemy zatem kilka pomysłów na zabawy na Halloween dla dzieci.

Łowienie jabłek

To popularna zabawa dla dzieci, często praktykowana podczas Halloween. W dużej misce z wodą umieść kilka jabłek i poproś dzieciaki, by spróbowały je wyłowić bez użycia rąk. Pamiętaj, by miskę ustawić w bezpiecznym miejscu, bo w przypadku tej zabawy nietrudno o zalanie podłogi.

zabawy na Halloween dla dzieci

Zjedz mnie

Smaczniejszą wersją tej zabawy jest usiłowanie zjedzenia jabłka w lukrze zawieszonego na sznurku. Można skorzystać z takiego całkiem miłego zwyczaju popularnego w krajach anglosaskich. Owoce wieszamy na sznurkach, mniej więcej na wysokości głów dzieci. Ich zadaniem jest zjedzenie jabłek, oczywiście również bez użycia rąk. Konkurs wygrywa osoba, której uda się to jako pierwszej.

zabawy na Hallowen dla dzieci

Mumia

Jedyną rzeczą, którą potrzebujemy do tej zabawy jest duża ilość papieru toaletowego, który posłuży nam do stworzenia mumii. Ważniejsze jest jednak, by mieć pod ręką śmiałka, który zgodzi się tą mumią zostać. Pozostali uczestnicy owijają go papierem od stóp, do głów. Jeżeli dzieci jest więcej, możemy je podzielić na dwie drużyny, które będą tworzyły swoje mumie na czas. Zwieńczeniem zabawy może być konkurs, kto lepiej będzie naśladował filmowy chód mumii.

zabawy na Halloween dla dzieci - mumia

Łowcy skarbów

Przygotuj pokaźny worek słodyczy lub jakiś fajny, halloweenowy gadżet i ukryj go w tajemniczym miejscu. Sporządź dla dzieci wskazówki lub mapę, która doprowadzi je do skarbu. Pamiętaj tylko, by była prosta i dostosowana do wieku uczestników zabawy. Chodzi przede wszystkim o ich frajdę. Mogą zacząć poszukiwania samodzielnie lub w drużynach. Niech jednak wszyscy poczują się zwycięzcami pracując nad zadaniem.

Zabawy na Halloween dla dzieci - Happy Halloween

Znacie jakieś inne pomysły na zabawy na Halloween dla dzieci? Jeżeli tak, podzielcie się nimi w komentarzach. Jeżeli potrzebujecie strojów, dekoracji i gadżetów idealnych na tę okazję, zapraszamy na nasze strony.

Jakub
Uwielbia ludzi i dobrą zabawę. Wierzy, że każde spotkanie można zmienić w wyjątkowe party. Wystarczy odrobina fantazji, trochę pomysłów oraz kilka, odpowiednio dobranych „gadżetów”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!