Lampion z dyni
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Dynia na Halloween – jak zrobić lampion?

Lampion z dyni to jeden z najbardziej znanych symboli Halloween oraz świetny pomysł na dekorację podczas imprezy organizowanej na tę okazję. Świecąca, dyniowa głowa zawsze robi na innych spore wrażenie, a jej wykonanie jest całkiem proste. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

dynia halloweenZwyczaj ten wywodzi się z Irlandii i zanim poznano dynię (która „przywędrowała” do Europy z Ameryki) tworzono lampiony z brukwi, rzepy, a nawet ziemniaków. Oczywiście dynia nadaje się do tego o wiele lepiej, bo jest większa i łatwiej się w niej rzeźbi. Co zatem potrzebujemy, by stworzyć halloweenowy lampion?

Przede wszystkim potrzebna jest nam dorodna dynia, ostry nożyk (najlepiej piłka) oraz spora łyżka. Możecie też użyć specjalnego zestawu do rzeźbienia w dyni.

Następnie wycinamy w dyni okrągłe wieczko. Najlepiej zrobić to na górze, dzięki czemu powstanie nam dyniowa czapeczka, którą na końcu przykryjemy naszą „świecącą głowę”. Jeżeli zaś wytniemy wieczko na dole, będziemy musieli postawić nasz lampion bezpośrednio na świeczce.

Gdy wytniemy wieczko z dyni powstanie „miska”, którą musimy oczyścić przy pomocy łyżki. Miąższ, który uzyskamy ze środka możemy wykorzystać do sporządzenia pysznej zupy dyniowej, a pestki możemy ususzyć. To wszystko jednak odłóżmy na później. Teraz zajmijmy się wycinaniem i rzeźbieniem w dyniowej głowie:)

dynie halloween

Najprostszym sposobem jest narysowanie markerem na dyni oczu, nosa oraz ust (lub czegokolwiek innego, wszystko zależy tylko od nas i naszej wyobraźni), a następnie ostrożne wycięcie naszego dzieła. Później zostaje tylko wsadzenie w środek świeczki i czekanie na zmrok – to wówczas dynia prezentuje się najlepiej. Powodzenia!

Jeżeli organizujecie imprezę, oprócz dyni przydadzą Wam się również inne dekoracje na Halloween. Wszystko, czego potrzebujecie znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!