Impreza halloweenowa
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Halloween w Polsce – Jak świętują Polacy?

Halloween staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Do niedawna obchody tego święta były nam znane głównie z zachodnich filmów i seriali. Dziś widok wiedźm i upiorów w wigilię Wszystkich Świętych już nas nie dziwi, podobnie jak pukanie do drzwi z hasłem „cukierek albo psikus”.

Przebranie to podstawa

Lubimy przebieraną zabawę, a Halloween daje nam w tej kwestii spore pole do popisu. Na ulicach oraz na imprezach możemy spotkać postacie znane z filmów grozy i koszmarów, których tego dnia, o dziwo w ogóle się nie boimy. Przebrania na Halloween mogą przybrać różną formę, ale przeważnie nawiązują do mrocznych i tajemniczych klimatów.

Halloween w Polsce - przebrania

Cukierek albo psikus

Halloween to również frajda dla dzieciaków, które tego dnia w przebraniach pukają do obcych drzwi prosząc o słodycze. Jeszcze kilka lat temu bardzo byśmy się zdziwili widząc przed swoimi drzwiami grupkę młodych przebierańców z hasłem „cukierek albo psikus”, ale dziś coraz więcej osób jest przygotowanych na tego typu wizyty.

Halloween w Polsce - przebrania dla dzieci

Dekoracje

Z roku na rok Halloween w Polsce staje się świętem coraz bardziej widocznym. W oknach i przed domami wystawione są świecące dynie, wydrążone w środku, z wyciętymi, uśmiechniętymi twarzami. Coraz częściej widzimy też inne dekoracje nawiązujące do tego święta, nie tylko w witrynach sklepowych, ale także w domach.

Halloween w Polsce - dekoracje

Łączenie tradycji

Halloween w Polsce ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Z roku na rok rośnie jednak głównie liczba tych pierwszych. Dla wielu z nich przebierana impreza w wigilię Wszystkich Świętych wcale nie oznacza odejścia od polskich tradycji, które są kultywowane 1 listopada.

STROJE, DEKORACJE I DODATKI NA HALLOWEEN ZNAJDZIECIE TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!