Dekoracje wiosenne
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 pomysłów na wiosenne ozdoby

Wiosna kojarzy nam się z radością w czystej postaci. Cieszymy się tym, że słońce mocniej grzeje, a dni robią się dłuższe. Zachwyca nas wszystko. Śpiew ptaków, zielone pąki na krzewach i drzewach, pierwsze, wczesnowiosenne kwiaty w ogrodzie. Jak zadbać, by to wszystko towarzyszyło nam cały czas, w naszych domach? Wiosenne ozdoby wprowadzą do naszych domów odpowiedni klimat. Jak je zrobić? To wcale nie jest takie trudne, jak początkowo może nam się wydawać.

Wiosenny ogród w butelce

Dziś każdy marzy o własnym domu z ogrodem. Gdy nie jesteśmy jednak szczęśliwymi posiadaczami własnego rajskiego zakątka, możemy stworzyć sobie jego namiastkę. Potrzebujemy sporej wielkości słoja lub ozdobny, duży kielich, jakie często dostajemy w ramach prezentu okolicznościowego. Często takie akcesoria trzymamy w składzikach, pawlaczach, nie mając pomysłu jak je wykorzystać. Znaleźliśmy coś odpowiedniego? Doskonale. Teraz potrzeba nam ziemi, najlepiej uniwersalnej do kwiatów doniczkowych, ewentualnie trochę kamyków ozdobnych, które również można kupić w kwiaciarni. Jednak przede wszystkim, potrzebujemy roślin i kwiatów. Po ich zasadzeniu całość zraszamy zamykamy – wówczas pozostanie samowystarczalny i przez długi czas będzie piękną ozdobą pomieszczenia.

Kolorowe dekoracje z papieru

Jeżeli nie mamy tzw. ręki do kwiatów, zawsze możemy wyciąć je z papieru, materiału i stworzyć z nich wiosenne ozdoby stołu lub parapetu. Z papierowych, wiosennych, czyli głównie żółtych i fioletowych kwiatów lub motylków możemy zrobić girlandy do zawieszenia w oknie, lub wzdłuż ściany.

wiosenne ozdoby - motylki

Wiosenne ozdoby na stoły

Na stołach wiosną najpiękniej prezentują się kwiaty w doniczkach, które pięknie kwitną. Zamiast wazonu stawiamy kolorową donice, zamiast ziemi, można ją napełnić specjalnym granulatem do kwiatów. W sklepach ogrodniczych można go kupić w dowolnym kolorze. W tak przygotowanej donicy zasadzić można wiosenne kwiaty cebulowe tj. hiacynty, żonkile, tulipany.

wiosenne ozdoby - doniczki

Pisklaki i zajączki

Przygotowując wiosenne ozdoby nie możemy zapomnieć o akcentach zwierzęcych. Bielutkie owieczki, żółciutkie kurczaczki i szare zajączki, przydadzą się nie tylko w czasie Wielkanocy. Figurki zwierzątek można kupić w każdym sklepie z dekoracjami. By efektownie prezentowały się jako dekoracja w mieszkaniu, możemy przygotować im zieloną zagrodę. Potrzebna będzie płaska donica, jak do bonsai czy też pokrywa od pudełka. Na tak przygotowanym gruncie możemy rozmieścić figurki zwierzątek, zrobić płotek z zapałek. Możemy też stworzyć własną wariację zwierzęcej dekoracji na parapecie lub stole.

Kolory wiosny

Dekoracje wiosenne to przede wszystkim zabawa kolorami kojarzonymi z tą porą roku. Jeżeli chcemy zapewnić odpowiedni klimat w mieszkaniu, po prostu musimy wybierać elementy dekoracyjne w najważniejszych barwach wiosny : soczystej, jasnej zieleni, żółtym, fiolecie i białym. Te kolory, bez względu w jakiej formie, staną się najlepszymi dekoracjami.

wiosenne ozdoby - zwierzęta

 

Stroje, dekoracje i gadżety idealne na wiosenne party znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!