retro party
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 rzeczy o których należy pamiętać organizując retro party

Retro party to świetny pomysł na imprezę, podczas której możemy się cofnąć do minionych lat i poczuć ich niepowtarzalną atmosferę. Bez względu na to, do jakich czasów nawiązujemy, organizując tego typu przyjęcie warto jest zwrócić uwagę pewne podstawowe rzeczy. Oto kilka spraw, które pomogą nam stworzyć odpowiedni klimat.WystrójKażda epoka oraz poszczególne jej dekady mają cechy charakterystyczne, do których warto nawiązać szykując miejsce, w którym organizujemy retro party. Dobierzmy więc takie dekoracje sali i stołu, które pomogą nam oddać atmosferę czasów, jakie zamierzamy przypomnieć. Warto się przy tym postarać, by goście, którzy przyjdą na imprezę od razu poczuli się jak podróżnicy w czasie.

retro party - dekoracja

StrojeKażdy z uczestników imprezy w stylu retro powinien mieć na sobie coś, co nawiązuje do czasów, w rytm których się bawimy. Jeżeli organizujemy party w stylu lat 20, załóżmy stroje, które przeniosą nas w czasy amerykańskiej prohibicji; jeżeli przenosimy się w lata 60, ubierzmy się jak hipisi; podróżując do lat 50 ubierzmy się w stylu rock and rolla itp.MuzykaOdpowiednia muzyka to bardzo ważny element imprez tematycznych. Postarajmy się dobrać playlistę składającą się z kawałków popularnych w latach, do których nawiązujemy. Każda dekada ma swoje przeboje, więc warto nieco poszperać, by w pełni oddać jej klimat.

retro party - stroje

Jedzenie i napojeKlimat czasów, do których nawiązujemy podczas retro party możemy również oddać za pomocą przekąsek oraz drinków, które zaserwujemy gościom. Ważna jest również forma w jakiej je podamy, czyli takie detale, jak odpowiednie talerzyki, kubeczki czy serwetki.

retro party - talerzyki

AtrakcjeOrganizując retro party pomyślmy o konkursach i zabawach, które pomogą nam rozruszać towarzystwo i przy okazji nawiążą do odpowiednich czasów. Może to być karaoke, konkurs tańca z lat, do których się cofamy lub kalambury, podczas których odgadywać będziecie nazwy filmów, piosenek lub postaci z konkretnej dekady.

retro party - karaoke

Szukacie pomysłów na tematyczne imprezy w stylu retro i nie tylko? Zapraszamy na naszą stronę.

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz