bal karnawałowy
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

4 pomysły na bal karnawałowy

Chcesz zorganizować bal karnawałowy i zastanawiasz się, jaki styl byłby najodpowiedniejszy? Pomysłów na tego typu imprezę jest wiele, ale wybraliśmy kilka z nich, które powinny przypaść do gustu Wam i Waszym gościom. Oto one.Bal maskowyNa początek proponujemy, by pójść w klasykę, czyli zorganizować karnawałowy bal maskowy. Uczestnicy nie muszą się starać o stroje. Wystarczy, że założą ciekawe, charakterystyczne i rzucające się w oczy maski. Tego typu impreza będzie miała wyjątkowy, nieco tajemniczy charakter, a goście będą mogli się poznać jedynie po posturze i barwie głosu. Tradycja maskarad wywodzi się z włoskich zabaw karnawałowych, ale forma, w jakiej Wy zorganizujecie tego typu imprezę zależy już od Was.

bal karnawałowy - maskowy

Bajki i baśnieKolejna propozycja to bal karnawałowy nawiązujący do znanych baśni i bajek. Nie chodzi tu o kinderbal dla najmłodszych, lecz imprezę dla dorosłych, którzy mają okazję cofnąć się do czasów dzieciństwa. Stwórzmy więc baśniowy klimat i poinformujmy uczestników zabawy, by przebrali się za bajkowych bohaterów – może to być Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, książę, król, smok, księżniczka, czarownica, zła królowa itp. Pomysłów i postaci jest naprawdę wiele.

bal karnawałowy - baśniowy

StarożytnośćMożemy też cofnąć się do czasów starożytnych i zorganizować bal karnawałowy w greckim, rzymskim lub egipskim stylu. Starożytni ludzie potrafili się doskonale bawić, więc tego typu impreza z pewnością będzie należała do udanych. Goście mogą się przebrać za starożytnych władców, bóstwa lub postacie znane z mitologii. Mogą też po prostu założyć coś na wzór starożytnej togi.

bal karnawałowy - starożytny

Księża i zakonniceNa koniec proponujemy pomysł na bal karnawałowy, który może być nieco kontrowersyjny, ale z pewnością będzie niezapomniany. Namówcie gości, by przebrali się za księży i zakonnice i rozkręćcie doskonałą zabawę. Sąsiedzi mogą być nieco zdziwieni, ale uczestnicy będą zapewne długo wspominać tego typu imprezę.

bal karnawałowy - księża i zakonnice

Więcej pomysłów na imprezy tematyczne znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz