karnawał
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 miejsc idealnych na świętowanie karnawału

Gdzie najlepiej świętować karnawał? Jest kilka miejsc na świecie, w których z tej okazji można liczyć na doskonałą zabawę. Każde z nich jest wyjątkowe, charakterystyczne i ma swój niepowtarzalny klimat. Oto nasza lista miast, do których z pewnością warto pojechać podczas karnawału.

Rio de Janeiro

Zaczynamy od Rio, gdzie co roku organizowana jest najsłynniejsza i największa impreza karnawałowa na świecie, a na ulicach miasta jednego dnia potrafią się bawić dwa miliony osób. Wielką atrakcją jest parada, w której uczestniczą przystojni tancerze oraz piękne, ubrane wyjątkowo i kolorowo (jednocześnie bardzo skromnie) tancerki. Tutaj bardzo szybko można się wciągnąć w gorący, południowy, zabawowy klimat.


Wenecja

Kolejne miejsce to Wenecja, czyli stolica europejskiego karnawału z długą tradycją i wyjątkową atmosferą. Znakiem rozpoznawczym uczestników są wyszukane stroje oraz maski, dzięki którym każdy karnawałowicz jest pełen tajemnic. To sprawia, że wszyscy są sobie równi, a na czas zabawy znikają wszelkie podziały.


Notting Hill

W większości miejsc na świecie karnawał odbywa się na początku roku, ale Anglicy jak zwykle muszą to zrobić po swojemu. Karnawał w londyńskiej dzielnicy Notting Hill na początku organizowany był w styczniu, ale od 1965 roku został przeniesiony na dużo cieplejszy sierpień. Ten wyjątkowy festiwal zapoczątkowali imigranci z Karaibów, a obecnie jest to naprawdę wielka, uliczna feta z doskonałą zabawą.


Nowy Orlean

Przenosimy się do Stanów Zjednoczonych i Nowego Orleanu – miasta o wyjątkowym charakterze, który widoczny jest również w organizowanym tu karnawale. Cechuje go bardzo luźna, imprezowa atmosfera na ulicach miasta, a znakiem rozpoznawczym są kolorowe koraliki, którymi imprezowicze obdarowują najładniejsze imprezowiczki


Binche

Na koniec wracamy do Europy, do belgijskiego miasta Binche, gdzie odbywają się jedne z najbardziej niezwykłych, karnawałowych zabaw, które zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Tylko tutaj możemy spotkać Gilles, którzy podobno są potomkami Inków, a prawo do noszenia ich strojów mają wyłącznie mężczyźni mieszkający w mieście od co najmniej pięciu lat. To oni przyciągają tu tłumy turystów i podobno gwarantują doskonałą zabawę.


A jak Wy się przygotowujecie do karnawału? Stroje i akcesoria idealne na tę okazję znajdziecie na naszej stronie.

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!