Rycerz
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 pomysłów na bal przebierańców w historycznym stylu

pomysł na bal przebierańcówBal przebierańców to doskonała okazja do imprezowej podróży w czasie, podczas której możemy wczuć się w role postaci sprzed lat. Tego typu pomysły wymagają od nas pewnego zaangażowania, jednak warto poświęcić nieco czasu na organizację zabawy, która na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Przebierana impreza w historycznym stylu może zahaczać o różne czasy i epoki. Jakie? Oto kilka naszych propozycji.

Na początek cofamy się w czasy starożytne, gdzie doskonale wiedziano, co to znaczy dobra zabawa. Możecie zorganizować imprezę nawiązującą tylko do starożytnej Grecji, Rzymu czy Egiptu lub potraktować temat szerzej i pozwolić, by obok siebie doskonale bawiła się Kleopatra, rzymski legionista oraz grecka królowa.

pomysł na bal przebierańców - starożytność

Następnie przenosimy się w czasy średniowiecza. Podczas tego typu imprezy prym będą zapewne wiedli rycerze oraz ich damy, ale z pewnością chętnie zawitają na nią także wikingowie. Być może swoją obecnością zaszczyci również zebranych jakiś król i królowa. Pamiętajmy, że na ten bal przebierańców nie musimy od razu zamawiać stroju rycerskiego. Czasami wystarczy trochę pomysłowości i odrobina wyobraźni.

pomysł na bal przebierańców - średniowiecze

Kolejna, bardzo imprezowa epoka to barok. Cechą charakterystyczną tego okresu są peruki i mocno zdobione stroje. Wyzwanie jest spore, ale bal przebierańców nawiązujący do tego okresu z pewnością będzie niezapomniany.

pomysł na bal przebierańców - barok

Przeskakujemy do czasów nieco nam bliższych, czyli lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Przebierana impreza w rytmie jazzu i charlestona to świetny pomysł na party w stylu retro.

pomysł na bal przebierańców - lata 20

Podobnie jak impreza w stylu lat 70 czyli nawiązująca do bardzo imprezowej dekady, podczas której wiele osób cierpiało na chorobę zwaną gorączką sobotniej nocy.

pomysł na bal przebierańców - lata 70

Przebierana zabawa w historycznym stylu to świetny pomysł nie tylko na karnawał. Stroje, dekoracje, dodatki i gadżety, które sprawdzą się podczas imprez proponowanych powyżej, a także inne pomysły na tematyczne party znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!