rekwizyty do zdjęć
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Rekwizyty do zdjęć

rekwizyty do zdjęć - vintageZdjęcia to jedna z najlepszych pamiątek. Zawsze po latach ogląda się je z rozrzewnieniem, znacznie częściej niż filmy. Dlatego dziś, gdy robimy zdjęcia z ważnych okazji, staramy się by były one jak najciekawsze, by jak najlepiej oddawały atmosferę dnia, okoliczności. Wybiera się intrygujące tło, poprawia własny wygląd, ciekawym uzupełnieniem są również rekwizyty do zdjęć.

rekwizyty do zdjęć - połowaNajciekawsze zdjęcia są takie, które czymś zaskakują. W tym właśnie pomagają wspomniane rekwizyty do zdjęć. Mogą to być tabliczki z określonymi napisami, doskonale sprawdzą się również elementy dekoracji takie jak wąsy, okulary, peruki a nawet maski. Wiele tu zależy tak naprawdę od naszej kreatywności.

rekwizyty do zdjęć - wąsyPo jakie rekwizyty do zdjęć warto sięgać? Tu wszystko zależy od nas, oraz tego, co chcemy tym na zdjęciu podkreślić. Czy ma być to żartobliwe, z jakimś podtekstem, czy po prostu ma być to urozmaicenie zdjęcia? Można wybierać zestawy tematyczne, powiązane np. ze ślubem, lub z okresem świątecznym. Można wtedy dowolnie eksperymentować pstrykając rekwizyty do zdjęć - pop artciekawe fotki. Można też wybrać napisy na specjalnych tablicach lub w zabawny sposób, np. poprzez chmurki zapewnić przestrzeń, w której tekst można wstawić cyfrowo podczas obróbki fotografii.

Robienie takich zdjęć, z ciekawymi rekwizytami, to w zasadzie zabawa sama w sobie. Im lepszy pomysł, tym więcej rozrywki przy realizacji a także później, gdy zaczniemy wspominać taką chwilę po latach. Obecnie bardzo modne jest rekwizyty do zdjęć - chmurkidrukowanie obrazów lub plakatów w większym formacie, z takich wyjątkowych, dobrze zaplanowanych zdjęć.
Czego unikać, gdy robimy zdjęcia z użyciem rekwizytów? Przede wszystkim, przesady. Przerost formy nad treścią modny był w Baroku, nie dziś. Dziś najmodniejszy jest minimalizm. Starajmy się zawsze by zdjęcie nie było przeładowane. Ustalmy sobie wcześniej co takim zdjęciem chcemy wyrazić, co użyć do podkreślenia tego przesłania. Tło powinno być również do tego dobrze dobrane. Jeżeli używamy rekwizytów, tło nie powinno być specjalnie urozmaicone, nie powinno zawierać jakiś elementów, które odciągną uwagę od głównej tematyki zdjęcia. Trzymając się tych zasad, zrobimy idealne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!