1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Stroje zentai

strój MorphsuitsStroje zentai to rodzaj obcisłego kombinezonu, który ostatnimi czasy zdobywa coraz większą popularność. Nazwa pochodzi z języka japońskiego i jest skrótem słów „zenshin taitsu” oznaczających rajstopy okrywające całe ciało. Tego typu stroje są używane m.in. w japońskim teatrze kukiełkowym, gdzie czarny kostium jest swojego rodzaju kamuflażem dla wykonawcy, z kolei w kulturze zachodniej obcisłe kombinezony pojawiły się pod koniec XIX wieku. Początkowo były używane przez cyrkowych akrobatów, a następnie przez sportowców czy tancerzy. Obecnie obserwujemy nasilającą się modę na przebrania zentai coraz częściej wykorzystywane jako kostiumy karnawałowe, stroje reklamowe itp.

Okazuje się bowiem, że stroje zentai doskonale sprawdzają się na imprezach i różnego rodzaju strój Morphsuiteventach, podczas których przebrana osoba budzi spore zainteresowanie i jednocześnie pozostaje anonimowa. Jeden z największych producentów tego typu strojów, firma Morphsuits co chwilę zaskakuje nas nowymi pomysłami na kombinezony. Możemy więc wybrać "standardowy" kostium w jednolitym kolorze lub z motywem szachownicy, koniczyny, moro czy pasków zebry, a także przebrać się w strój pokrywający całe ciało, imitujący kosmitę, błazna, wojownika ninja czy eleganta w smokingu. Im większe zainteresowanie budzą stroje Morphsuits, tym większa jest inwencja ich twórców, którzy stale wymyślają nowe wzory. Musicie przyznać, że kostiumy robią wrażenie i trudno przejść obojętnie obok osoby ubranej w tego typu kombinezon.

strój MorphsuitsPopularność strojów Morphsuits widać chociażby na profilu firmy na Facebooku, który lubi ponad milion osób. W wielu krajach powstają fan cluby strojów zentai oraz organizowane są imprezy, na które można wejść wyłącznie w tego typu kombinezonie. W Polsce nie jest to jeszcze tak popularne, ale niewykluczone, że to się zmieni, bo przecież ŻYCIE W KOLORZE JEST ZABAWNIEJSZE. Może Wy będziecie prekursorami nowego trendu?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz