Trendy karnawałowe
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Trendy karnawałowe 2016

Karnawał się rozkręca, przy okazji wskazując najnowsze trendy wśród imprezowych konsumentów. Sprawdź, jakie tendencje w wyborze kostiumów dla dzieci i dorosłych są w tegorocznym karnawale najsilniejsze.

Trendy w wyborach strojów i akcesoriów karnawałowych zmieniają się z roku na rok. Trzeba jednak przyznać, że zmiany naszych gustów nie zmieniają się drastycznie. To raczej małe mody w obrębie stałych upodobań niż wielkie rewolucje.

Dorośli

Ogromną popularnością w karnawale zawsze cieszyły się stylizacje na konkretne dekady, i tutaj od lat niezmiennie królują lata 20., 60. oraz 80. Popularność tych stylizacji to przejaw tęsknoty za światami, których już nie ma – szykiem lat 20., kwiatową rewolucją lat 60. oraz dyskotekowym koktajlem lat 80. Kochamy te cudowne lata i raczej długo się to jeszcze nie zmieni.

Najbardziej atrakcyjne w karnawale zdecydowanie są lata 20. Panie bardzo często sięgają po frywolne stroje tancerek charlestona, boa, kabaretki, koronkowe maski, welurowe rękawiczki, naszyjniki stylizowane na perły czy cygaretki. Panowie – po kostiumy gangsterów, szelki, kapelusze, cylindry, sztuczne wąsy i cygara. Widać w tej tendencji potrzebę na karnawałowe imprezy o jednolitym i eleganckim charakterze. A klimaty prohibicji, mafijnych porachunków i przedwojennego jazzu nadają takim spotkaniom dodatkowej pikanterii.

Chętnie kupowane są również akcesoria o stricte karnawałowym charakterze – białe i srebrne maski karnawałowe, rękawiczki, itp. Nie zmienia się także moda na przebrania za postaci, które w kulturze popularnej istnieją od zawsze. Na parkiecie nadal spotkamy więc wysyp wampirów, czarownic, piratów i kowbojów.


Dzieci

Dzieci najchętniej wybierają stroje z ulubionych animacji, bajek oraz filmów przygodowych. Zależnie od sezonu i nowości w kinach, zmieniają się jedynie ulubieni bohaterowie. Wśród dziewczynek oczywiście nieodparcie królują przebrania księżniczek. Najchętniej wybieraną księżniczką w tym roku jest Elsa z „Krainy lodu”, ale na topie nadal są Roszpunka i Śpiąca Królewna.

Chłopców z kolei niezmiennie przyciągają stroje największych herosów dzieciństwa – superbohaterów. Nadal królują rozmaite stroje Batmana albo Wojowniczych Żółwi Ninja. Obecnie prawdziwe „przebudzenie mocy” notują jednak przebrania związane z „Gwiezdnymi Wojnami” – tutaj niepodzielnie króluje Darth Vader, a tuż za nim drepczą Stormtrooperzy. Kostium Darth Vadera cieszy się niesłabnącą od dekad popularnością, ale stroje Stormtrooperów przeżywają mały renesans, najpewniej za sprawą najnowszej części sagi. Nowe postaci czekają jeszcze na oswojenie, ale kostiumy Rey, Finna i Kylo Rena prawdopodobnie niebawem również zawojują rynek i impezy.

Pomostem między chłopcami i dziewczynkami jest za to zaskakująco niesłabnące zainteresowanie kostiumami ze słynnych „Minionków”.

Tekst oparty na analizie sprzedaży sklepu Partybox.pl.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!