Dekoracje stołu Pszczółka Maja
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Słodkie urodziny z Pszczółką Mają

Wiadomo nie od dziś, że lubimy to, co znamy. Ta zasada jest aktualna zawsze gdy mowa o muzyce, filmie, książkach, imprezach z przyjaciółmi. Dzieci i dorośli rozpoznają Pszczółkę Maję. Podpinamy się więc chętnie pod miłe chwile naszego dziecka. Czemu nie mielibyśmy powspominać i naszego dzieciństwa przy okazji zabawy najmłodszych. Są przecież takie motywy, jak Pszczółka Maja, które nigdy się nie starzeją.

Pszczoły to nie tylko Pszczółka Maja

8. sierpnia obchodzony jest nawet Dzień Pszczół, w ostatnich czasach związany nierozłącznie z ich ochroną. Praca pszczół daje nam bowiem nie tylko miód. Zasługi tych pracowitych owadów są nie do przecenienia. Bez nich nie mielibyśmy nawet do 80% plonów, nie tylko owoców i warzyw. Albert Einstein twierdził, że gdyby pszczoły wyginęły, to ludziom zostałyby ledwie cztery lata życia. Czy jest jeszcze na sali ktoś, kto wątpi w to, iż to ważne stworzenia?

dekoracja stołu Pszczółka Maja

Niezbędne dekoracje na imprezę dla 8 osób

Urodziny dziecka z Pszczółką Mają

Jeśli już jesteśmy przygotowani na przyjęcie urodzinowe dziecka, to możemy je połączyć z zajęciami edukacyjnymi. To może być przyjemne, jeśli wybierzecie się z pociechami do ogrodu, czy parku i wyjaśnicie, jaka jest rola pszczół. Pszczółka Maja tylko Wam w tym pomoże, a pamiętajcie, że nauka nigdy nie idzie w las. Wierzymy, że inwestycja w edukację najmłodszych ma największy sens. Zwłaszcza wtedy, gdy nauka jest podjęta szybko, a czasem im wcześniej, tym lepiej, bo młody umysł chłonie wiedzę, jak gąbka. Dekoracje urocze, jak te pompony przypominające kwiat piwonii niech będą zgrabnym dodatkiem. Dziewczynkom, przepadającym zwykle za przebraniami, można zaproponować strój pszczółki.

Korony pszczołki
Korona
Dekoracje stołu Pszczółka Maja
Obrus
Dekoracje stołu Pszczółka Maja
Piniata

Bohaterowie bajek mogą nas sporo nauczyć

Sympatyczny bohater bajki może sprawić, że przekazywane informacje przyciągną uwagę i będą łatwiejsze do zapamiętania. Pszczółka Maja idealnie nadaje się do wytłumaczenia tego, co dzieje się w przyrodzie za sprawą prawdziwych owadów. Pokażmy dzieciom rośliny, które lubią pszczoły i sadźmy takie w naszych ogrodach. Są to tak zwane gatunki miododajne, czyli takie, które mają dużo nektaru lubianego przez pszczoły. Jeśli mamy takie u nas, to istnieje też duża szansa na lepsze plony na przykład truskawek, czereśni, śliwek, ogórków i pomidorów także.
W Polsce żyje prawie 500 gatunków owadów z rodziny pszczół, a połowa z nich jest zagrożona wyginięciem. Chorują, szkodzą im środki ochrony roślin oraz zanieczyszczone powietrze. Ich los, jak widzicie nie jest więc taki słodki. Abyśmy nie podzielili zbyt szybko ich trudów warto uczyć już najmłodszych, że warto dbać o środowisko naturalne. Sądzimy, że każda okazja jest do tego dobra, także urodziny, czy kinderbal w przedszkolu.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!