przyjęcie komunijne
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 rzeczy, o które warto zadbać organizując przyjęcie komunijne

Przyjęcie komunijne to ważne wydarzenie i doskonała okazja do rodzinnego spotkania. Jego organizacja to spore przedsięwzięcie, a jeżeli chcemy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, warto zrobić listę z tematami, o które warto zadbać. Oto kilka z nich.

Miejsce imprezy

Znając datę komunii, powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy organizujemy przyjęcie w domu, czy też w lokalu. Wybierając tę drugą opcję pamiętajmy, by w miarę szybko znaleźć odpowiednie miejsce, w którym zarezerwujemy odpowiedni termin. Warto się w tym przypadku pospieszyć, ponieważ lista dostępnych w okresie komunijnym, ciekawych lokali z pewnością szybko się skurczy.

Zaproszenia

Kolejna, ważna rzecz to lista gości, których chcielibyśmy zaprosić na komunię. Ich liczba zależy często od naszych chęci i możliwości, ale również wielkości rodziny. Pamiętajmy, by do poszczególnych osób wysłać specjalne zaproszenia z informacją o dacie i miejscu, w którym odbędzie się sakrament oraz przyjęcie. Jeżeli zapraszamy rodzinę z dalekich stron, zwróćmy uwagę na możliwość zapewnienia im noclegu.

Menu

Oczywiście, tworząc listę dań i przystawek na komunię możemy nieco zaszaleć, jednak pamiętajmy, że przy tego typu okazjach najlepiej sprawdzają się tradycyjne potrawy, które wszyscy znają i lubią.

Dekoracje

Bez względu na to, czy organizujemy przyjęcie komunijne w domu, czy też w lokalu, warto zadbać o odpowiednie dekoracje, które podkreślą wyjątkowy charakter tego spotkania. Raczej nie stawiamy na ozdoby zbyt krzykliwe, ale jednocześnie powinny one przykuwać uwagę i nawiązywać do okoliczności.

Prezenty

Czy nam się to podoba, czy nie, komunia wiąże się z prezentami. Oczywiście nie ma co z nimi przesadzać, by upominki nie zdominowały wyjątkowego charakteru tego dnia, ale z pewnością każdy z gości będzie chciał podarować z tej okazji jakąś pamiątkę. Co prawda tworzenie listy komunijnych prezentów czasem budzi kontrowersje, ale naszym zdaniem warto jest wcześniej ustalić pewne kwestie, aby prezenty się nie powielały i sprawiły naszemu dziecku radość.

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!