jak udekorować stół komunijny
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

6 pomysłów na dekoracje sali idealne na komunię

Organizacja przyjęcia komunijnego to ważne zadanie dla rodziców dziecka. Czy organizujemy je w domu, czy też w restauracji, warto zadbać o ładną oprawę. Dobrze dobrane dekoracje na komunię z pewnością stworzą klimat nawiązujący do rangi tego ważnego wydarzenia. Przyjdziemy z pomocą, jeśli chodzi o pomysły na ozdoby świetnie pasujące na tę okazję.

1. Wiszące dekoracje komunijne – papierowe i szklane

Salę, w której odbywa się przyjęcie komunijne można ozdobić na różne sposoby. Jednym z najpopularniejszych jest użycie dekoracji z papieru. Są w najróżniejszych formach, szybko dają odpowiedni efekt i łatwo się je montuje, a później sprząta. Do tego są tanie. Gwarantujemy, że można z nimi zrobić naprawdę wiele. Aby zaś dodać im eleganckiego wyglądu sięgnij po wiszące szklane dekoracje. Szczególnie pięknie wyglądają na tle słonecznego okna, a te w formie kuli do wypełnienia kompozycją kwiatową – nad stołem.
Tradycyjnie na przyjęcie organizowane w domu polecamy dekoracje na komunię w formie długich girland lub łańcuchów z motywem specjalnie na tę okazję. Nie pozostawi wątpliwości, co do tematu przewodniego rodzinnego spotkania.

2. Białe i srebrne dekoracje pasują do Komunii

Możemy też zrezygnować z motywów jednoznacznie związanych z komunią i zdecydować się na klasyczne, delikatne ozdoby w kolorze białym. Są na tyle ładne i uniwersalne, iż nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć ich wielokrotnie. Przecież w przypadku okazji, która zmusza do dokładnego wglądu w domowy budżet, bardzo dobrze, jeśli można wielokrotnie wykorzystać niektóre dekoracje. Jeśli zaś do komunii przystępuje rodzeństwo bliźniaków, chłopiec i dziewczynka, to jedynie białe dekoracje się sprawdzą. Wystarczy wówczas nieco naturalnych, zielonych detali i cały wystrój daje dobre wrażenie. Proponujemy zestaw dekoracji na komunię w kolorze białym, który świetnie sprawdza się przy tego typu okazjach.

3. Lampiony i świece

Do przyjęcia komunijnego pasują też lampiony, najlepiej białe. Takie dekoracje na komunię nadają się do pomieszczenia, na taras lub do ogrodu. Dodadzą miejscu, gdzie ma miejsce spotkanie rodziny, elegancji, ciepła i uroku. Nie mniej na atmosferę wpływa światło świec. Można oczywiście wybrać bezpieczne oświetlenie ledowe, jednak są tacy, dla których ciepło naturalnego światła świeczek jest nie do zastąpienia. Ponadto pamiętajmy, iż uwiecznimy nasza okazję na zdjęciach. Tu rodzaj oświetlenia ma znaczenie nie do przecenienia.

4. Dekoracyjny banner komunijny

Jeżeli chcemy podkreślić charakter organizowanego przyjęcia, możemy się również zdecydować na baner komunijny lub specjalny plakat, który możemy powiesić w pobliżu miejsca, gdzie będzie siedziało nasze dziecko, czyli główna postać przyjęcia. To dobre rozwiązanie, gdy uroczystość ma miejsce w restauracji, gdzie pojawiają się także inni goście.

5. Dekoracje z balonów

Wyjątkowo prezentują się modne ostatnio dekoracje z balonów. Tu trudno opisać bogactwo wyboru w kilku słowach. Inspiracji jest cała masa, warto więc poszperać w internecie w poszukiwaniu pomysłu na kompozycję. Kolory baloników do wykorzystania w naszej dekoracji na komunię też dają pole do popisu. Pięknie wyglądają w zestawieniu z rozetami z papieru. Dominującym kolorem może być biel, róż, niebieski albo srebro. Zależne od wersji wystroju całego pomieszczenia, jaka nam przyjdzie do głowy, wybierzmy wariant niewinny, słodki, uroczy lub niezwykle elegancki. Pamiętajmy, że wciąż chodzi o sakrament, to jest najważniejsze, więc można wybrać balony z motywem.

6. Papierowe kwiaty, kokardki i inne dekoracje z papieru

Nie zapominajmy o dekoracji stołu, bo gdy z rozmachem zajmiemy się całym otoczeniem, to nie wolno zapomnieć o pochyleniu się i nad tą cześcią wystroju. Kwiaty z papieru w odpowiednim kolorze, girlandy, flagi, konfetti, kokardki. Dla dziecka taka dekoracja nie będzie zbyt strojna. Za to na pewno takie ozdoby wpłyną na wrażenia gości i odbiór całego wydarzenia.
Jest naprawdę ogromny wybór dekoracji na komunię dostosowanych do tej szczególnej okazji. Powyżej daliśmy zaledwie kilka przykładów tego, jak odświętnie przybrać miejsce spotkania. W zasadzie warto zaplanować jedynie budżet. Nawet jeśli zdecydujemy się na wersję ekonomiczną, gdy chodzi o lokal, bo wybierzemy domowe zacisze, to z dekoracjami można sobie pozwolić na więcej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!