komunia w domu czy w lokalu
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Komunia w domu czy w lokalu? Za i przeciw

Komunia w domu czy w lokalu? To pytanie zadaje sobie większość rodziców planujących przyjęcie komunijne swojego dziecka. Jedna i druga opcja ma swoje plusy oraz minusy i jest to często kwestia indywidualna. Nie odpowiemy Wam zatem wprost na to pytanie, ale przedstawimy za i przeciw każdej z opcji, co pomoże Wam w dokonaniu wyboru.

Komunia w domu

+

Jest to zdecydowanie tańsza opcja, szczególnie jeżeli weźmiecie na siebie przygotowanie potraw, przekąsek i deserów. Poza tym wiele osób uważa, że atmosfera panująca podczas domowego przyjęcia jest dużo lepsza i mniej sztywna. Dzieci, które uczestniczą w uroczystości mogą się pobawić w pokoju lub ogródku.

Opcja jest dużo tańsza, ale również dużo bardziej pracochłonna. Na głowie rodziców jest przygotowanie i podanie dań, a także zadbanie o jakieś atrakcje dla dzieci. Będziecie mieć zatem mniej czasu na porozmawianie z dawno niewidzianymi gośćmi, a po uroczystości zamiast odpoczynku czeka Was sprzątanie.

Komunia w lokalu

+

Nie musicie się martwić o przygotowanie i podanie dań. Jedynym Waszym zmartwieniem jest wybór odpowiedniego menu i ewentualna pomoc w przystrojeniu miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Podczas samej uroczystości macie czas dla wszystkich, sami czujecie się jak goście, a po jej zakończeniu wracacie do czystego domu.

Opcja przyjęcia w restauracji jest z pewnością droższa. Aby znaleźć odpowiedni lokal, trzeba się o to postarać odpowiednio wcześnie. Poza tym, jeżeli nie ma w nim atrakcji dla dzieci, mogą się one szybko znudzić całym przyjęciem.

Komunia w domu czy w lokalu? Jaką opcję wybraliście? Może macie swoje spostrzeżenia na ten temat? Jeżeli szukacie dekoracji i dodatków idealnych na tę okazję, zapraszamy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!