menu komunijne
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Menu komunijne – co warto podać podczas przyjęcia

Menu komunijne daje spore pole do popisu i chociaż czasami, tworząc listę dań chcielibyśmy dać się nieco porwać wyobraźni, warto ją trochę przytrzymać w ryzach. Pamiętajmy, że podczas tego typu spotkań bardzo dobrze sprawdzają się tradycyjne, klasyczne potrawy, ale co zrobić, jeśli chcemy nieco zaskoczyć naszych gości? Zobaczcie, co naszym zdaniem warto postawić na stole podczas komunijnego przyjęcia?

Przystawki

Po uroczystości w kościele z pewnością część gości będzie głodna, zatem gdy usiądą do stołu dobrze jest im coś zaproponować. Zgodnie z polską tradycją jest to najczęściej zupa, więc uczestnicy przyjęcia z pewnością nie pogardzą rosołem. Jeśli dalej chcemy iść w klasykę, możemy postawić na rybę po grecku, tradycyjną sałatkę jarzynową, rybę w galarecie czy deskę wędlin, jednak możemy również nieco zaszaleć i zaproponować gościom bardziej wymyślne przystawki i przekąski, jak owoce morza, szparagi, sushi lub inne, uchodzące za wykwintne potrawy.

Danie główne

Jeżeli Wasi goście nie są wegetarianami, jako danie główne warto podać mięso. Tutaj też możemy pójść w imprezową klasykę serwując gościom lubiane przez większość schabowe, dewolaje czy bitki. Jeżeli jednak chcemy zaskoczyć uczestników przyjęcia czymś wyjątkowym, możemy postawić na stosunkowo rzadko wykorzystywaną we współczesnej, polskiej kuchni jagnięcinę, cielęcinę czy drób w postaci pieczonej kaczki lub gęsi.

Deser

Oczywiście podczas komunijnego przyjęcia nie może zabraknąć deseru, którego głównym elementem powinien być specjalnie przygotowany na tę okazję tort. Oprócz niego warto też przygotować kilka innych ciast i słodkości. Z doświadczenia wiemy, że przy tego typu uroczystościach bardzo fajnie sprawdzają się babeczki, które świetnie pełnią rolę słodkiej przegryzki.

Naszym zdaniem menu komunijne powinno w pewnym stopniu nawiązywać do klasycznych, polskich dań, co nie oznacza oczywiście, że nie mamy tutaj pola manewru i nie powinniśmy go nieco urozmaicić, by zrobić wrażenie na gościach. Oprócz dań warto również zadbać o odpowiednią oprawę przyjęcia, a produkty idealne na tę okazję znajdziecie na naszych stronach.

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!