przyjęcie komunijne w domu
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Przyjęcie komunijne w domu – o czym trzeba pamiętać

Pierwsza Komunia Święta powinna być przede wszystkim przeżyciem duchowym, ale nie da się ukryć, że z tym ważnym dniem wiąże się również wiele przyziemnych spraw, o które powinni zadbać rodzice. Szczególnie jeżeli decydują się na przyjęcie komunijne w domu. Oto kilka zagadnień, o których warto pamiętać przygotowując się do tej uroczystości.

Goście

To kwestia podstawowa przy każdym przyjęciu. Odpowiednio wcześnie zróbmy więc listę gości, poinformujmy ich o wydarzeniu i wyślijmy do nich specjalne zaproszenia. Jeżeli goście przyjeżdżają do nas z daleka, zastanówmy się nad zorganizowaniem im noclegu. Gdy decydujemy się na duże przyjęcie, warto też zaplanować uczestnikom miejsca przy stole w towarzystwie osób, które lubią i przy których dobrze się czują.

Jedzenie

Organizując przyjęcie komunijne w domu bierzemy na siebie odpowiedzialność za jedzenie. W przypadku małej liczby gości nie jest to duży problem, ale przy większej imprezie warto poprosić o pomoc. Dobrze jest zdecydować się na potrawy klasyczne, które powinny smakować wszystkim gościom. Najdroższą, ale jednocześnie najwygodniejszą opcją jest catering, czyli zamówienie zewnętrznej firmy, która zrobi wybrane przez nas potrawy.

Wystrój

Przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii to ważne wydarzenie, więc miejsce, w którym się odbędzie powinno być odpowiednio przygotowane, również pod kątem dekoracji. Nie powinny być one zbyt krzykliwe, za to powinny nadawać pewnej elegancji i nawiązywać do charakteru spotkania. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku jasne, delikatne ozdoby.

Atrakcje

Pamiętajmy, ze przyjęcie komunijne w domu organizowane jest na cześć naszego dziecka i zapewne wśród gości będą również inne dzieci. One z pewnością nie wysiedzą zbyt długo przy stole, więc dobrze jest wcześniej zadbać o pewne atrakcje dla nich. Zorganizujmy im gry i zabawy, dzięki którym zajmiemy im czas i sprawimy frajdę. Zadbajmy o nich, bo to również ważni goście podczas organizowanego przez nas przyjęcia.

Organizujesz przyjęcie komunijne w domu? Przydadzą Ci się nasze produkty wybrane specjalnie na tę okazję, które znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!