czarno-białe drinki
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

3 pomysły na czarno-białe drinki

Szukacie pomysłów na eleganckie, czarno-białe drinki? Mamy dla Was kilka propozycji stylowych i bardzo smacznych koktajli, które nie mienią się wszystkimi kolorami tęczy, a nawiązują jedynie do najjaśniejszej lub najciemniejszej barwy. Mają w sobie szyk i nutkę tajemniczości.

Czarny Rosjanin/Biały Rosjanin

Na początek proponujemy koktajl, który może być zarówno czarny, jak i biały, dzięki czemu doskonale pasuje do naszego zestawienia. Jeżeli mamy ochotę na Czarnego Rosjanina, potrzebujemy 50 ml wódki, 20 ml likieru kawowego i kilka kostek lodu. Gdy chcemy, by nasz drink zmienił się w Białego Rosjanina, dodatkowo dodajemy do szklanki śmietankę (np. do kawy). Jedna i druga propozycja świetnie sprawdzi się podczas imprezy pod hasłem Black&White i nie tylko.

czarno-białe drinki - Czarny i Biały Rosjanin


Biała Dama

Nasza kolejna propozycja to koktajl typowo biały, jak zresztą wskazuje jego nazwa. Aby cieszyć się smakiem White Lady potrzebujemy 40 ml ginu, 30 ml likieru triple sec oraz 20 ml świeżego soku z cytryny. Wszystko wlewamy do shakera z lodem, energicznie mieszamy i przelewamy do kieliszka koktajlowego.

czarno-białe drinki - White Lady

Espresso Martini

Na koniec proponujemy koktajl ciemny jak pochmurna noc. Do jego przyrządzenia potrzebujemy 40 ml wódki, 40 ml zimnego espresso oraz 10 ml syropu cukrowego. Niektórzy dodatkowo dodają też likier Kahlua. Składniki mieszamy w shakerze wraz z lodem, a następnie przelewamy do kieliszka.

czarno-białe drinki - Espresso Martini

Świat jest kolorowy, ale drinki mogą być czarno-białe. Powyższe propozycje są stosunkowo proste w wykonaniu i z pewnością pozytywnie zaskoczą Waszych gości. Życzymy zatem smacznego 😉

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!