gry i zabawy sportowe - wyścig w workach
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

3 pomysły na gry i zabawy sportowe

Organizujecie przyjęcie i zastanawiacie się nad atrakcjami o sportowym charakterze? Mamy dla Was kilka pomysłów na proste i emocjonujące gry i zabawy sportowe, które wprowadzą nutkę rywalizacji i przy okazji pomogą rozluźnić atmosferę oraz nieco rozruszać zaproszonych gości.

Wyścigi w workach

Jeżeli zwykłe bieganie na czas wydaje się Wam nudne zorganizujcie wyścigi w workach. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku worki materiałowe, ale możecie też spróbować zorganizować zawody z użyciem mocnych worków foliowych. Zasada jest prosta – trzeba wejść do worka, a następnie jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans. Tu liczy się szybkość i zwinność.

Przeciąganie liny

Nasza kolejna propozycja bazuje na sile i wytrzymałości. Przeciąganie liny to stara dyscyplina, która do dziś cieszy się sporą popularnością podczas imprez. Zawodników dzielimy na dwie grupy, na środku liny wieszamy wstążkę lub chustę i ustalamy dwie linie, za którymi stają uczestnicy zabawy. Wygrywa ta drużyna, która przeciągnie chustkę za swoją linię.

gry i zabawy sportowe - przeciąganie liny

Wodny balon

W tej grze stawiamy na celność i zręczność. Jej uczestnicy dobierają się parami i stają naprzeciw siebie oddaleni o kilka kroków. Każda para otrzymuje balon z wodą, który do siebie rzuca. Jeżeli balon jest złapany bez uszczerbku, zawodnicy robią duży krok do tyłu i powtarzają czynność. Wygrywa ta para, której uda się rzucić do siebie balon z najdalszej odległości. Jeżeli nie mamy balonów w grze możemy też wykorzystać jajka.

Które pomysły na zabawy sportowe podobają się Wam najbardziej? Jeżeli szukacie też innych pomysłów na imprezowe gry, zapraszamy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!