gry i zabawy dla superbohaterów
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

3 pomysły na gry i zabawy dla superbohaterów

Organizując imprezę nawiązującą do superbohaterów warto zastanowić się nad atrakcjami dla naszych gości. Oto kilka pomysłów na gry i zabawy nawiązujące do tego tematu przewodniego, które pozwolą nam sprawdzić supermoce, a także poczucie humoru uczestników imprezy.

Rentgen w oczach

Umiejętność przenikania wzrokiem ścian lub przedmiotów to jedna z popularnych supermocy, którą możemy sprawdzić na imprezie. Do zabawy potrzebujemy kilku papierowych torebek, w których umieszczanie różnego rodzaju rzeczy. Może to być połowa jabłka, pomidor, jajko, zegarek lub cokolwiek innego, co wpadnie Wam w ręce. Zadaniem graczy będzie odgadnięcie, co za niespodzianka znajduje się w torbie, oczywiście bez zaglądania do środka.

Superkalambury

Jeżeli chodzi o imprezowe gry i zabawy, to kalambury należą do jednych z najbardziej popularnych tego typu atrakcji. Podczas imprezy superbohaterów możemy je trochę ukierunkować. Przygotujcie wcześniej hasła do pokazania, obejmujące tytuły znanych filmów i komiksów lub nazwy supermocy, którymi dysponują ich bohaterowie, np. teleportacja, lewitacja, niewidzialność, szybkość itp.

Amnezja superbohatera

Na koniec proponujemy jeszcze jedną, popularną grę towarzyską przerobioną na potrzeby tego typu imprezy. Wcześniej przygotujmy karteczki i na każdej z nich napiszmy nazwę jednego z superbohaterów. W pewnym momencie imprezy ogłaszamy, że tajemniczy czarny charakter zresetował pamięć wszystkich uczestników zabawy. Następnie losujemy pośród nich karteczki w taki sposób, by nie widzieli co jest na nich napisane i przyklejamy je na ich czoła (np. za pomocą taśmy dwustronnej). Zadaniem uczestników jest odgadnięcie nazwy swojego superbohatera zadając pozostałym pytania, na które można odpowiedzieć jedynie „tak” lub „nie”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!