gry i zabawy na plaży
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

4 pomysły na gry i zabawy na plaży

Plażowanie to nie tylko smażenie się na słońcu i wodne kąpiele. Jest wiele pomysłów na gry i zabawy na plaży, które nie pozwolą nam się nudzić – szczególnie, jeżeli jesteśmy nieco większą ekipą. Oto kilka naszych propozycji spędzenia wolnego, imprezowego czasu nad morzem lub jeziorem.

Pingpongowy wyścig

Na piasku tworzymy równoległe tory o tej samej długości i szerokości, w których zmieści się piłeczka pingpongowa. Zadaniem zawodników jest jak najszybsze przetransportowanie piłeczki ze startu na metę, wykorzystując jedynie siłę płuc, czyli dmuchając. Prosta, ale dosyć emocjonująca zabawa.

Napełnij butelkę

Jeżeli chcemy zagrać w tę grę, potrzebujemy dwie, jednakowe, plastikowe butelki oraz dwa plastikowe kubeczki. Graczy dzielimy na dwie drużyny, spośród których wybieramy po jednej osobie, które sadzamy w równej odległości od wody i prosimy, by trzymały na głowie butelkę. Pozostałych uczestników stawiamy obok nich w i dajemy im plastikowy kubek. Zadaniem graczy jest, po kolei, napełnienie kubka wodą i przelanie do butelki trzymanej na głowie przez jednego z członków drużyny. Wygrywa ta grupa, która najszybciej napełni butelkę wodą.

Mokra liczba

Do tej zabawy na plaży potrzebujemy wiaderko z wodą oraz tyle karteczek, ilu mamy graczy, na których piszemy kolejne liczby (1,2,3, 4 itd.). Karteczki wkładamy do czapki lub pudełka, a następnie dajemy jednej z osób wylosować jedną kartkę. Losująca osoba nikomu nie zdradza treści karteczki i staje po środku z wiaderkiem wody. Pozostali gracze stają wokół niej, w odpowiedniej odległości i wymieniają liczby (od 1 do liczby graczy). W momencie, gdy jeden z graczy wypowie wylosowaną liczbę, osoba z wiaderkiem wylewa na nią zimną, orzeźwiającą wodę.

Limbo

W tym przypadku potrzebujemy jedynie kija, pod którym, w rytm muzyki, kolejno przechodzą zawodnicy , odchylając się do tyłu. Po każdej rundzie opuszczamy tyczkę niżej. Wygrywa osoba, która jest najbardziej giętka i tanecznym krokiem przemaszeruje pod najniżej umieszczoną przeszkodą.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!