piosenki francuskie
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 piosenek francuskich, które każdy powinien usłyszeć

Francuskie piosenki rzadko królują na naszych listach przebojów. Jest jednak kilka utworów, które warto poznać i dzięki którym można się zakochać w tym kraju. Przedstawiamy Wam zatem kilka, zarówno starszych jak i nieco młodszych kawałków, które naszym zdaniem świetnie oddają francuski klimat.

Na początek mamy Edith Piaf, czyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarek francuskich, o której napisano wiele biografii, ale mimo to sporo faktów z jej życia pozostaje tajemnicą. Na całe szczęście możemy dobrze poznać jej muzykę. Proponujemy więc jeden z jej najbardziej znanych utworów – „Milord”.

YouTube Preview ImageKolejna propozycja to Joe Dassin, czyli amerykański, lecz francuskojęzyczny piosenkarz bardzo popularny w latach 60 i 70. Jego utwór o Polach Elizejskich – “Les Champs Élysées” to jeden z przebojów, które do dziś są bardzo dobrze znane.

YouTube Preview Image

Jeszcze jeden francuski hit, który w 1977 roku zajął pierwsze miejsce na brytyjskiej i australijskiej liście przebojów. „Chanson D’Amour” wykonaniu The Manhattan Transfer

YouTube Preview Image

Przenosimy się w czasy nieco bardziej współczesne i proponujemy piosenkę „Moi… Lolita” po raz pierwszy wykonaną w 2000 roku przez Alizée.

YouTube Preview Image

Nasza ostatnia propozycja to „Dernière danse”, czyli debiutancki singel francuskiej wokalistki Indili wydany na jej pierwszym albumie z listopada 2013 roku.

YouTube Preview Image

Starsze, czy może nieco młodsze utwory? Które francuskie piosenki najbardziej trafiają w Wasz gust?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!