piosenki żeglarskie
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 piosenek o morskich przygodach

Każda impreza tematyczna wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej. Jeżeli organizujecie party nawiązujące do dalekich, morskich podróży, mamy dla Was kilka pomysłów na piosenki żeglarskie i marynarskie, które świetnie sprawdzą się podczas tego typu zabawy.

Na początek proponujemy kawałek znany z filmu „Podróże Pana Kleksa”, który doskonale oddaje atmosferę morskich przygód. „Cała naprzód” idealnie więc nadaje się na rozpoczęcie zabawy.

YouTube Preview ImageKolejna propozycja to Maryla Rodowicz i jej wykonanie utworu „Hej żeglujże żeglarzu”. Proponujemy wersję z festiwalu w Opolu.

YouTube Preview ImageJeden z najbardziej znanych polskich utworów o przygodach na morzu to również „10 w skali Beauforta”. Autorem muzyki jest Krzysztof Klenczon, a tekst piosenki napisał Janusz Kondratowicz. Piosenka z pewnością wpadnie w ucho nie tylko wilkom morskim.

YouTube Preview ImageTeraz coś po angielsku. Utwór „Sailing” został po raz pierwszy nagrany przez zespół Sutherland Brothers, ale prawdziwym przebojem stał się dopiero po w go wykonaniu przez Roda Stewarta. Jest to jeden z jego największych hitów, który królował na wielu listach przebojów.

YouTube Preview ImageNa koniec nieco psychodeliczny utwór o morskich (i nie tylko) podróżach w bardzo nietypowej łodzi, czyli The Beatles i jeden z ich najbardziej znanych kawałków, czyli „Yellow submarine”.

YouTube Preview ImagePiosenki żeglarskie, marynarskie i w większy lub mniejszy sposób nawiązujące do morskich opowieści doskonale sprawdzą się podczas imprezy w marynarskim stylu i pozwolą Wam wypłynąć na szerokie wody dobrej zabawy. Życzymy udanego rejsu 🙂

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!