impreza niespodzianka
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 rzeczy, o których należy pamiętać organizując imprezę niespodziankę

Każdy lubi dostawać niespodziewane prezenty, a doskonalszą ich wersją może być impreza niespodzianka. To często jedna z najpopularniejszych form uczczenia urodzin bliskiej osoby, czasem rodzinnego jubileuszu albo świętowania sukcesu w firmie. Przede wszystkim chodzi tu o sprawienie komuś przyjemności. Już organizacja takiego przyjęcia jest zabawą samą w sobie. Pierwsza zasada: aby usłyszeć „O!” – trzeba pamiętać o „O” , jak organizacja. Warto wiedzieć, jak wszystko przygotować, by mieć pewność, że niespodzianka się uda. Wymienimy dla Was kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę organizując tego typu przyjęcie.
planowanie eventu

Działamy w tajemnicy

Element zaskoczenia jest kluczowy, więc przygotowania muszą odbywać się w największej konspiracji. Jeśli wiemy, kto w grupie znajomych jest największą gadułą, to nie mówmy tej osobie nic, dopóki będziemy pewni, że wszystko jest gotowe, a solenizant jest już na horyzoncie. Namierzamy więc ten „typ” o podwyższonym ryzyku, który każdej napotkanej osobie powie „tylko nikomu nie mów” jednocześnie zdradzając cel misji.

Oczywiście tym, którzy nie trzymają języka za zębami możemy nawet powiedzieć, by przyszli wtedy, gdy impreza już się zacznie. To niezbyt uprzejme, lecz bywa konieczne. O utrzymanie przygotowań w sekrecie zwykle najtrudniej. Nie jest to łatwe – chodzi tu o samych gości. Z jednej strony trzeba ich poinformować, bo będą niezbędni do pomocy, a jednocześnie prosić o zachowanie tajemnicy.

Miejsce imprezy

Gdzie zorganizujemy taką imprezę? Wpływa to nie tylko na to nastrój gości, bo ma też wpływ na jej powodzenie. Będzie dobrze już wtedy, jeśli uda się ją zachować w sekrecie. Jeżeli zamierzamy zorganizować imprezę niespodziankę w miejscu innym niż dom, wówczas starajmy się ominąć punkty najczęściej odwiedzane przez solenizanta. Trzeba czasem wejść we współpracę z obsługą lokalu.

Znakomicie, gdy uda się tak zrealizować scenariusz wydarzenia, że niczego niespodziewająca się osoba wejdzie do normalnie działającego baru, czy restauracji i wówczas na znany wszystkim znak – zostanie zaskoczona. Może to być nawet wejście zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego albo pokaz w stylu „prank” do jakiegoś przeboju.

Jeżeli zaś impreza niespodzianka ma się odbywać w domu, to przygotowania trzeba tak rozplanować logistycznie, by na ich ślad nie trafił sam zainteresowany. To chyba najtrudniejsze, jednak przy odrobinie pracy da się to zrobić. Dobrze, gdy mamy do dyspozycji garaż, piwnicę albo strych – wtedy odpada problem z ukryciem dekoracji i gadżetów na przyjęcie. Podpowiadamy, że duży samochód też całkiem nieźle spełnia swoją rolę przechowalni tego typu rzeczy. Co prawda furgonetka zaparkowana pod domem od dłuższego czasu, wypakowana oryginalnymi gadżetami, może wzbudzić niepokój sąsiadów, więc warto im powiedzieć, że planujecie imprezę niespodziankę.

Jeśli jesteśmy pewni, że nie spotka się to z niezadowoleniem zainteresowanego, to można przypuścić „atak” w jego domu, jak tylko się w nim pojawi. To jednak dość ryzykowne zagranie. Radzimy rozegrać wszystko w domu zaprzyjaźnionej osoby lub na gruncie neutralnym. Pomieszczenia nie dekorujemy niczym przy wejściu, za to dalej w sali nikt już nie może mieć wątpliwości, jaka impreza ma mieć miejsce.

Czas imprezy

Jeżeli organizujemy przyjęcie z okazji urodzin, to rzecz jasna warto zaplanować je tego samego dnia, którego wypadają. Impreza niespodzianka po terminie, to raczej kiepski pomysł. Szczególnie słabo wypada, gdy goście udają, że nikt nie pamięta. Jeśli dzień, który w ten sposób chcemy uczcić wypada w środku tygodnia, i nikomu ta data nie pasuje, lepiej zorganizować przyjęcie w weekend przed niż w weekend po kluczowej dacie.

Wieczorem można rozpocząć ją przynajmniej odpaleniem sztucznych ogni lub tub z błyszczącym konfetti. Ważne aby było niebanalnie. Każdy oryginalny punkt programu spotkania z pewnością spotka się z aplauzem gości, a solenizant także powinien być zachwycony i pozytywnie oszołomiony.
przyjęcie niespodzianka

Przyjedź po mnie, czyli jak ściągnąć zainteresowanego w konkretne miejsce?

Najważniejszym punktem imprezy niespodzianki jest sposób skłonienia jubilata do przybycia we właściwe miejsce, o określonej porze. Są sposoby: na podstęp, prośbę o pomoc albo po prostu zaproszenie na spotkanie we dwoje.

Można zadzwonić i poprosić o podwiezienie do domu. Lepiej zadziałać dość neutralnie, nie zalecamy zatem wplatania słów o awarii niedawno zakupionego samochodu. Informacja o zacięciu się zamka w mieszkaniu też może nie wpłynąć dobrze na imprezowy nastrój solenizanta. Można więc po prostu zaprosić taką osobę na wieczór we dwoje. Przy wyborze pretekstu trzeba pamiętać, żeby był odpowiednio zakamuflowany ale i skuteczny.

Jak nie podpaść?

Organizując przyjęcie niespodziankę bierzemy pod uwagę charakter osoby, którą chcemy zaskoczyć. Nie ściągajmy znajomych, których ona nie lubi. Nie organizujmy takiej imprezy w miejscach, za którymi nie przepada lub w stylu, jakiego nie znosi. Każdy powinien czuć się dobrze nastrojony do zabawy, czuć radość i wejść w sytuację naturalnie. Impreza niespodzianka ma przecież ucieszyć a nie wyprowadzić z równowagi. Znacie się dobrze, więc wiecie, na co można sobie pozwolić. Co do samych wydarzeń i ich kolejności… Sami wiecie, że „co się dzieje na imprezie – zostaje na imprezie”.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "5 rzeczy, o których należy pamiętać organizując imprezę niespodziankę"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!