zasady kibicowania w domu
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 zasad kibicowania w domu, które warto wziąć sobie do serca

Większość kibiców ogląda mecze reprezentacji w domowym zaciszu, śledząc poczynania naszych „Orłów” na telewizorze. Jeżeli Wy również się do nich zaliczacie, poznajcie proste zasady kibicowania w domu, które pomogą Wam poczuć klimat futbolowego święta.

Nie kibicuj sam

Przede wszystkim warto się dobrze nastawić i wprowadzić w odpowiedni nastrój. Najlepiej kibicuje się w grupie, dlatego warto jest zorganizować z tej okazji spotkanie w gronie rodziny lub dobrych znajomych. Ustalcie miejsce oglądania meczu oraz zdecydujcie, kto odpowiada za jedzenie i napoje, kto za oprawę itp. Jeśli dobrze się to tego przygotujecie i stworzycie odpowiednią atmosferę, kibicowanie będzie dużo przyjemniejsze.

Skup się na meczu

Z pewnością nie poczujecie klimatu kibicowania, jeśli będzie oglądać mecz w biegu i przy okazji robienia innych rzeczy. Przygotujcie więc wszystko, co potrzeba, zanim rozpocznie się transmisja, aby nie robić tego w trakcie gry, patrząc jednym okiem na telewizor, przechodząc co chwilę przed ekranem i przeszkadzając innym. Przez 90 minut nie ma nic ważniejszego od meczu i wszystkie inne sprawy (odkurzanie; rozmowy na ważne, życiowe tematy; przygotowanie do pracy; odrabianie lekcji itp., itd) mogą w tym czasie przejść na dalszy plan.

Szanuj przeciwnika

Mecz polskiej reprezentacji to ważne wydarzenie, ale pamiętajmy, że to tylko sport. Nawet jeśli oglądamy transmisję w swoich, czterech ścianach, nie powinniśmy obrażać naszych rywali. Lepiej nakręcajmy w sobie pozytywne, a nie negatywne emocje. Szczególnie, jeśli kibicujemy z dziećmi, dajmy im przykład, że należy szanować przeciwnika.

Kibicuj do końca

Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną w dobrych i złych chwilach. Nie obrażaj się zatem na piłkarzy i nie wyłączaj telewizora, gdy akurat im nie idzie. Jak mawiał Kazimierz Górski „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”.

Kibicuj tak, by pamiętać wynik

Ostatni punkt dedykujemy pełnoletnim kibicom. Jak wiadomo, do oglądania meczu świetnie pasuje pewien chmielowy, złocisty napój, ale pamiętajmy, by z nim nie przesadzić, aby wiedzieć, co się dzieje na boisku, nie mylić drużyn i po końcowym gwizdku zdawać sobie sprawę z tego, kto wygrał mecz 😉

baner do sklepu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!