filmy o policjantach - muzyka
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

5 znanych kawałków z filmów o policjantach

Policjanci i złoczyńcy to jeden z ulubionych tematów twórców filmów. Strzelaniny, pościgi samochodowe i dzielni stróże prawa na tropie przestępców przyciągają widownię przed ekrany kin i telewizorów. Najbardziej znane filmy i seriale w tym stylu są również kojarzone ze względu na ścieżkę dźwiękową. Oto kilka utworów doskonale znanych poprzez filmy o policjantach, w których mogliśmy je usłyszeć.

Na początek motyw z filmu „Gliniarz z Beverly Hills”, w którym Eddie Murphy wciela się w rolę policjanta z Detroit udającego się do Kalifornii w celu odszukania mordercy swojego przyjaciela. Każdy, kto widział ten film z pewnością dobrze zna ten utwór.

YouTube Preview ImageKolejny, znany, amerykański film o policjantach to „Bad Boys” z 1995 roku. Utwór o tym samym tytule wykonywany przez zespół Inner Circle powstał kilka lat wcześniej, ale dziś w dużej mierze kojarzony jest właśnie z tym filmem.

YouTube Preview ImagePamiętacie serial „Policjanci z Miami” w którym dwaj detektywi, James „Sonny” Crockett i Ricardo „Rico” Tubbs rozprawiają się z przestępcami w tym pięknym mieście? Wykorzystano w nim wiele przebojów ówczesnych lat, ale motywem przewodnim była tu syntezatorowa muzyka Jana Hammera.

YouTube Preview ImageNasza kolejna propozycja to niezwykle energetyczny kawałek „War” Edwina Starra, który został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu „Godziny szczytu”.

YouTube Preview ImageNa koniec mamy coś z naszego podwórka, czyli utwór znany z kultowego, polskiego serialu o stróżu prawa (co prawda milicjancie, a nie policjancie) czyli „07 zgłoś się”. Nieustraszony porucznik Borewicz był zawsze na tropie, a na zakończenie każdej jego przygody mogliśmy posłuchać tego kawałka.

YouTube Preview ImageJak widać (i słychać) seriale i filmy o policjantach pozostawiły po sobie coś więcej niż odgłosy strzelaniny. Powyższe utwory z pewnością świetnie sprawdzą się podczas imprezy pod hasłem „Policjanci i złoczyńcy”. Stroje, gadżety i dodatki idealne na tę okazję znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!