piosenki o szkole
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

6 imprezowych kawałków o szkole

Koniec wakacji nie musi oznaczać końca zabawy. Dla tych, którzy wracają w szkolne ławy oraz dla tych, którzy chętnie by się cofnęli do tych czasów mamy kilka utworów. Oto piosenki o szkole, nawiązujące do nauki oraz szkolnego życia, które naszym zdaniem świetnie się sprawdzą podczas imprezy w oświatowym stylu i nie tylko.

Zaczynamy rockandrollowo i na dzień dobry proponujemy „Rock & Roll High School” zespołu The Ramones. Utwór promował film o tym samym tytule z 1979 roku i szybko zyskał sporą popularność, szczególnie wśród uczniów 🙂

YouTube Preview ImageMało kto lubi poniedziałki, ale uczniowie chyba wyjątkowo nie przepadają za tym dniem i właśnie o tym jest piosenka „I Don’t Like Mondays” zespołu The Boomtown Rats.

YouTube Preview ImageWakacje mijają, ale wspomnienia zostają. Szczególnie te dotyczące letniej miłości, którymi możemy się pochwalić po powrocie do szkoły, jak w piosence „Summer Nights” z musicalu „Grease”.

YouTube Preview ImageKolejny utwór jest również o miłości, a po teledysku można wywnioskować, że jest to miłość szkolna. Proponujemy zatem Britney Spears i „Baby One More Time”.

YouTube Preview ImageCzas na polskie kawałki, a wśród nich „Szkoła naszym życiem jest” w wykonaniu Oddziału Zamkniętego. Utwór z 1997 roku świetnie pasuje do naszego zestawienia.

YouTube Preview ImageNa koniec utwór dużo młodszego wykonawcy, czyli Dawid Kwiatkowski i jego kawałek „Szkoła”.

YouTube Preview ImagePowyższe piosenki o szkole powstały w różnych latach i mają różny klimat, ale każda z nich w mniejszym lub większym stopniu nawiązuje do naszego tematu przewodniego. Z pewnością więc świetnie sprawdzą się podczas imprezy w typowo szkolnym stylu. Życzymy zatem udanej zabawy!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!