piosenki meksykańskie
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

6 utworów idealnych na meksykańską fiestę

Jaka muzyka jest najlepsza na imprezę w meksykańskim stylu? Znaleźliśmy kilka utworów, które naszym zdaniem świetnie pasują na tego typu okazję i wprowadzają w odpowiedni klimat. Proponujemy zarówno piosenki meksykańskie, jak i do Meksyku nawiązujące.

Na początek Ritchie Valens i „La bamba”, czyli najbardziej znany utwór tego muzyka, który co prawda wychował się w Stanach Zjednoczonych, ale pochodził z meksykańskiej rodziny, co również słychać w jego kawałkach.

YouTube Preview ImageKolejna propozycja to zespół The Champs i utwór „Tequila”, dzięki któremu zyskali popularność na całym świecie. Kawałek ten, nawiązujący do najbardziej popularnego meksykańskiego alkoholu, w 1958 roku osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych.

YouTube Preview ImageJeśli chodzi o piosenki meksykańskie, na liście musi się też znaleźć „La Cucaracha”, czyli pieśń o karaluchu. Co prawda wywodzi się ona z Hiszpanii, ale od lat cieszy się w Meksyku ogromną popularnością. Tutaj w wykonaniu Gipsy Kings.

YouTube Preview ImageNa naszej liście musiał się też znaleźć Carlos Santana, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych, meksykańskich muzyków i jego utwór „Oye Como Va

YouTube Preview ImagePamiętacie film „Desperado”? Antonio Banderas wcielił się w nim w rolę meksykańskiego gitarzysty. Utwór w jego wykonaniu również świetnie pasuje na imprezę w tym stylu.

YouTube Preview ImageNa koniec proponujemy kawałek „Down in Mexico”, który również znany jest głównie z kina. Co prawda grupa The Coasters, która go stworzyła, powstała 1955 roku, ale szersza publiczność poznała go dopiero po filmie „Death Proof” Quentina Tarantino.

YouTube Preview ImageCo prawda nie wszystkie z powyższych utworów to piosenki meksykańskie, ale każda z nich nawiązuje do tego kraju. Jeżeli szukacie też dekoracji, strojów i gadżetów idealnych na party w meksykańskim stylu, zapraszamy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!