superbohater
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

6 znanych utworów o superbohaterach

Porządny superbohater nie tylko uratuje świat przed złymi siłami, ale także rozkręci doskonałą zabawę. Potrzebuje do tego jedynie dobrej muzyki, najlepiej takiej, która nawiązuje do jego siły i umiejętności. Oto kilka, wybranych przez nas kawałków z superbohaterami w tle.

Na początek Bonnie Tyler, która śpiewa „I Need a Hero” podkreślając wagę bohaterów w naszym świecie. Nie ma tutaj mowy o żadnej, konkretnej postaci, ale naszym zdaniem może to być hymn imprezy nawiązującej do superbohaterów.

YouTube Preview ImageKolejna propozycja to „Flash” zespołu Queen ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Flash Gordon” z 1980 roku, będącego adaptacją przygód komiksowego superbohatera. Utwór jest śpiewany w duecie przez Freddiego Mercury’ego i Briana Maya.

YouTube Preview ImageKolejny utwór ma nieco inny klimat, ale również jest związany z jednym z superbohaterów. R. Kelly i jego „Gotham City” nawiązuje do fikcyjnego miasta, w którym o porządek dba Batman. Kawałek pojawił się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Batman i Robin” i swojego czasu był bardzo popularny na listach przebojów.

YouTube Preview ImageGłówny utwór z kreskówki o Spider-Manie doczekał się wielu różnych coverów. Nam najbardziej przypadłą do gustu aranżacja amerykańskiego zespołu Ramones.

YouTube Preview Image„Iron Man” to jeden z najbardziej znanych utworów zespołu Black Sabbath. I chociaż faktycznie nie nawiązywał do słynnego superbohatera komiksów Marvela, to niezmiennie nam się z nim kojarzy. Dlatego zasługuje na miejsce w gronie piosenek idealnych na party z superbohaterami w tle.

YouTube Preview ImageNa koniec coś z polskiego podwórka, czyli „Supermenka” w wykonaniu Kayah. Utwór powinien przypaść do gustu wszystkim superbohaterkom 🙂

YouTube Preview ImageA jakie są Wasze ulubione utwory nawiązujące do superbohaterów?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!