gry i zabawy na imprezę w policyjnym stylu
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Gry i zabawy na imprezę „Policjanci i złoczyńcy”

Impreza pod hasłem Policjanci i złoczyńcy to świetny pomysł na tematyczne party, gdzie uczestnicy przebierają się za stróżów prawa oraz tych, którzy z prawem mają na bakier. Jeżeli decydujemy się na jej organizację, warto zadbać nie tylko o stroje, ale także odpowiedni atrakcje, czyli gry i zabawy, które pomogą nam nieco rozruszać towarzystwo. Oto kilka naszych pomysłów.

Przekupny policjant

Podzielcie się na złodziei i policjantów (jeżeli jesteście przebrani, to sprawa jest prosta), a następnie w bardzo widocznym miejscu postawcie „skarb” – może to być butelka alkoholu lub jakikolwiek inny przedmiot symbolizujący coś cennego. Celem złodziei jest zwędzenie „skarbu” w niezauważony przez nikogo sposób, a celem policjantów jest niedopuszczenie do tego lub ewentualne, szybkie znalezienie sprawcy.

Złodzieje mają trudne zadanie, więc do pomocy mają jednego z policjantów wybranego w losowy sposób. W tym celu przygotujcie tyle karteczek, ilu jest policjantów i tylko na jednej zaznaczcie znak „$”. Następnie rozdajcie je stróżom prawa. Ten, który trafi na zaznaczoną kartkę, staje się przekupnym policjantem i w tajemnicy przechodzi na stronę więźniów.

Gra toczy się w trakcie imprezy, podczas której policjanci zerkają na „skarb”, a złodzieje szukają okazji, by niepostrzeżenie go zwinąć. Pomaga im przekupny policjant, który może odwracać uwagę innych stróżów prawa, ale sam nie może ukraść „skarbu”. Jeżeli uda się to złodziejom, policjanci mają 3 minuty na jego odnalezienie. W przeciwnym razie przegrywają i złodzieje są górą. Zabawa polega na sprycie, więc żadne siłowe rozwiązania nie wchodzą tu w grę.

Cichy złodziej

Policjanci stają w rozsypce na wyznaczonym polu z zawiązanymi oczami. Celem złodziei jest z kolei niepostrzeżone przemknięcie z jednego końca pola na drugi, do banku. Jeżeli któryś z policjantów usłyszy złodzieja, wskazuje na niego palcem, a ten musi wrócić na start. Gra kończy się, gdy wszystkim złodziejom uda się przedostać do banku.

Znajdź zabójcę

W tę grę możecie zagrać przy stole. Przygotujcie tyle kart, ile jest uczestników zabawy, w tym jednego Asa. Następnie rozdajcie każdemu po jednej karcie. Osoba, która trafi na Asa jest zabójcą, który eliminuje pozostałych graczy spoglądając im w oczy i mrugając. Osoba „zabita” odczekuje chwilę, a następnie kładzie rękę na głowie, co oznacza, że odpada z gry. Celem zabójcy jest wyeliminowanie jak największej liczby graczy. Celem pozostałych jest wskazanie zabójcy. Jeżeli któraś z osób błędnie wytypuje zabójcę, odpada zarówno ona, jak i wskazana przez nią osoba.

Tego typu gry i zabawy na imprezę świetnie sprawdzą się podczas party pod hasłem „Policjanci i złoczyńcy”. Jeżeli szukacie strojów, gadżetów i dodatków w tym stylu, zapraszamy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!