1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Impreza w stylu historycznym – jak dobrać muzykę?

Minione epoki to świetny temat na przebieraną imprezę. To również doskonała okazja, by poznać trochę historii i kultury związanej z okresem, do którego zamierzamy nawiązać. Proponujemy zatem małą podróż w czasie w celu poznania, jak na przestrzeni wieków zmieniała się muzyka, czyli jeden z głównych elementów każdej imprezy.

Zaczynamy od starożytności, gdy ucztowano naprawdę sporo, a muzyka była niezwykle ważna. Znacznie różniła się jednak od tej, która dziś kojarzy nam się z zabawą. Podczas imprezy w starożytnym stylu pomoże nam więc stworzyć pewien klimat, ale raczej przy niej nie potańczymy.

YouTube Preview ImageKolejny przystanek to średniowiecze, czyli nieco inne instrumenty i inny rytm. Taka muzyka może lecieć w tle, ale znajdą się i tacy, którzy będą chcieli potupać przy niej nóżką 🙂

YouTube Preview ImageCzas na barok, czyli epokę takich kompozytorów jak Vivaldi, Bach czy Händel, którzy świetnie wypadają na imprezach, szczególnie w nowych odsłonach. Proponujemy m.in. Vivaldiego w wersji Vanessy Mae.

YouTube Preview ImageTeraz przenosimy się do XIX wieku, gdy na salonach rządził walc. To czasy eleganckie i dystyngowane i taka sam jest muzyka z tego okresu.

YouTube Preview ImageW przeciwieństwie do muzyki z lat 20 ubiegłego wieku, w której odnaleziono nową, niesamowitą energię. To szalone czasu jazzu i charlestona, do których często nawiązujemy podczas imprez tematycznych.

YouTube Preview ImageNa przestrzeni wieków muzyka zmieniała się tak jak ludzie, kultura i forma zabawy. Organizując imprezę w stylu historycznym mamy więc spor pole do popisu. A które czasy Wam najbardziej odpowiadają pod kątem muzycznym?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!